„Bylo to přesně takové, jak nám říkal trenér – že budou čekat na brejky a standardky. Jednu takovou jsme si bohužel nepohlídali a naopak balón nedostali do branky. Je to neodpustitelné,“ zhodnotil Konečný prohru ve druhém kole.

Premiéru si v dresu Viktorie připsal o týden dříve. Při debutu ovšem nervózní nebyl. „Dočkal jsem se třetiligového startu, což jsem si vždy přál. V Prostějově se mi to nepovedlo, teď po šesti letech ano, cítil jsem zadostiučinění. Chtěl jsem to vrátit výkonem na hřišti. Poprvé jsem však dostal tři branky, navíc jsme prohráli i nyní,“ smutní někdejší brankář Kozlovic.

Fotbalisté Otrokovic (v modrobílých dresech) ve druhém kole MSFL doma nestačili na Uherský Brod 0:1.
Podívejte se: Rozhodla jediná trefa. Otrokovice doma padly s Brodem

Do Otrokovic se dostal právě z předního klubu divizní soutěže, ve které se potkal také se současným trenérem Viktorie Romanem Matějkou. „Čtyři roky jsem chytal divizi. Nyní jsem po nabídce od klubu už chtěl jít nahoru. Rozhodně to beru jako krok dopředu. Navíc jsem slyšel, že tady je super mančaft. Doufám, že nevydařený začátek brzy zlomíme a bude to příjemnější,“ přeje si 24letý brankář, který do Otrokovic přišel na jaře.

I když Roman Konečný nyní chytá o soutěž výše, tak osobně tak velký krok nevnímá. „Pochopitelně je tady odlišný styl hry, větší kvalita, hraje se rychleji. Zároveň zde působí někdejší hráči z první ligy, mají velké zkušenosti. Osobně však hlavně pozoruji rozdíl v tréninkové úrovni, je úplně jinde. V zápase to moc už nesrovnáváte.“

Fotbalisté Lužkovic (v černých dresech) porazili Kostelec 3:2.
I. B třída sk. B: Strhující závěr v Tečovicích i kuriózní konec v Lužkovicích

Adaptaci v novém klubu zvládl velmi dobře. Ve Viktorii se navíc potkává s bývalými spoluhráči. „Nešel jsem úplně do neznáma. S některými se znám už odmalička, dalšími z Prostějova nebo Kozlovic. Hodně se to míchá. Jezdíme sem v sedmi lidech,“ nechává nahlédnout.