O velkém zájmu o borce z třetiligového mančaftu se už silně mluvilo ve druhé polovině listopadu. Zlínsko v dohrávce remizovalo se B-týmem Zlína, čímž mu definitivně skončila podzimní část třetí nejvyšší soutěže.

„Dopoledne se ozvali z Líšně na dva hráče, budeme jednat, za jakých podmínek by to bylo. Vůbec ale ještě nemám představu. Každopádně se to pohybuje v řádech statisíců,“ informoval tři týdny nazpět sportovní manažer klubu Pavel Býma.

Zájem aktuálně desátého mužstva FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nepolevil. Stejně jsou na tom další dva mančafty z druhé ligy.

„Kromě Líšně jsme ještě v jednání s Kroměříží (Alex Pernatskyi), ozval se také Vyškov. Nerad bych ale teď byl konkrétní. Uvidíme, jak se rozhodne vedení, rozhodně se teď nenudí, má zamotanou hlavu,“ usmívá se Rojka.

Pavel Býma.
Otrokovice, Kvítkovice, Zlínsko. Býma vysvětlil změny, přišly nabídky z II. ligy

Bývalý lodivod lavičky divizního Přerova ale tuší – pokud na vytipované hráče přijde adekvátní nabídka, otrokovický klub je pouze velmi těžko udrží.

„Samozřejmě bych chtěl, aby kádr zůstal pohromadě a mohli jsme ho naopak ještě posílit. Jsme však nahoře, o hráče je tak logicky zájem. Navíc jde vidět, že práce má smysl. Pokud se dostaví ideální finanční nabídka, hráčům v posunu bránit nebudeme. O tom to taky je, jsme ve třetí lize.“

Nahradit případný odliv hráčů by pro hlavního trenéra Zlínska bylo velmi složité. To také sám připouští.

„Kromě odchodů řešíme i příchody. Když kluky pustíme, těžko se to pak bude lepit, hráči na trhu úplně nejsou,“ pozoruje David Rojka.

David Rojka.
Rojka říká na rovinu: Druhou ligu si v Otrokovicích nedokážu představit

Rovněž Zlínsko si po konci podzimu vyzkoušelo některé hráče, oficiální podpisy zatím neoznámilo. Do mužstva spíše lanaří hráče z ciziny.

„Na zahraniční hráče máme kontakty. Hodně sleduji divizi, její úroveň poklesla, tolik kvalitních kluků tam není. Možná to budeme řešit i někým z B-týmu Zlína a Slovácka,“ přiblížil mladý kouč.

Fotbalisté z Otrokovic si po konci podzimu ještě zahráli dva přátelské zápasy, třetí bylo kvůli přívalu sněhu nakonec odloženo.

„Většinou to tak dělám, hráči pak nemají tolik volna, více se udrží v kondici. Vytížení byli ostatní hráči, ale i ti na zkoušku. Smysl to mělo, jako každý zápas,“ je přesvědčený Rojka.

Přední tým MSFL ještě dva týdny po posledním mistrovském utkání se Zlínem B trénoval, teď má až do Štěpána volno. Po náročné sezoně budou dva týdny podstupovat individuální přípravu, společně začínají 9. ledna tzv. kuprák. Následně je čeká dvouměsíční dřina spojená s osmi přípravnými zápasy.


Načítám tabulku ...