„Za druhý poločas jsme si remízu zasloužili,“ ví dobře kouč Slovácka B Jiří Saňák. Jeho slova potvrdil také zlínský trenér Jan Jelínek.

„Dělba bodů je spravedlivá,“ uznal sportovně. „Hosté po přestávce zjednodušili hru. Začali vyhrávat souboje a tlačit nás. My jsme nepodrželi balon a panikařili. Výsledkem byl závar v naší šestnáctce a vyrovnávací gól, který si hosté zasloužili,“ přidal Jelínek.

Ševci přitom po většinu utkání vedli. Domácí nakopla blesková trefa Martina Mlýnka. Zlínský záložník si po nákup krajního beka Slováka ideálně zpracoval míč a pohotovou ranou překonal hostujícího gólmana Andrese.

Zlíňany vedoucí branka nastartovala. Byli aktivnější, dravější. Tečovaná rána Slaměny skončila na tyči, další slibné pokusy zastavila velmi dobře pracující hostujícího defenziva. „V prvním poločase jsme hráli celkem slušně .Škoda, že jsme nepřidali druhý pojišťovací gól na 2:0,“ posteskl si Jelínek.

Slovácko v první půli moc nebezpečné nebylo. Do zakončení se tlačil hlavně Vecheta, slušnou šanci zahodil Tomaštík, který mířil do boční sítě.

„Nepovedený začátek nás trošku ovlivnil,“ připouští Saňák. „Obě strany tomu ale daly maximum. Jsem rád, že se nikdo nevymlouval na vedro, i když jsme museli v první půli a o přestávce střídat skoro dva nejzkušenější hráče, kteří se necítili dobře. Kluci, co byli připravení na střídačce nám ale taky pomohli,“ chválí známý trenér.

Fotbalisté Otrokovic (v bílém). Ilustrační foto
Otrokovice na úvod MSFL udělily Petřkovicím lekci

Zatímco rezerva Fastavu si mohla v derby vypomoct hráči ze širšího ligového kádru, soupeř ještě o pár fotbalistů přišel neboť si je vyžádal trenér Svědík na soustředění do Slovinska. „Je pravda, že většinu zápasu jsme odehráli se čtyřmi dorostenci v sestavě. Fotbal ale není o výmluvách, je to chlapský sport,“ připomíná Saňák.

I když se kvůli nevolnostem nechali vystřídat Řihák s Pekem, hostující mladíci měli ve druhé půli navrch a protivníka zatlačili. Vyrovnat mohl Vecheta, ale mířil hlavou nad. Mimo skončila i šance kapitána Srubka.

Celek z Uherského Hradiště udeřil až v závěru. Po závaru ve zlínské šestnáctky se míč dostal k nepokrytému stoperovi Suchému a ten srovnal na konečných 1:1.

„Jsme zklamaní, ale soupeři si za druhý poločas vyrovnání zasloužil,“ pronesl Jelínek. Svěřence i přes domácí ztrátu pochválil alespoň za přístup. „Kluci se s tím poprali. V tom vedru to byla velká dřina. Na hřišti ale nebyl nikdo, kdo by nemakal,“ uvedl Jelínek.

Saňák byl po soutěžní premiéře spokojenější. „První zápasy takové jsou. Jinak rozhodčí, kulisa, pokropené hřiště, všechno bylo v pořádku. I když na kvalitě hry můžeme pracovat pořád,“ dodal závěrem.

MSFL, 1. kolo 

FC Fastav Zlín B – 1. FC Slovácko B 1:1 (1:0)

Branky: 4. Martin Mlýnek – 90. Michal Suchý

Rozhodčí: Volek – Drozdy, Kolář (Prokop)

Žluté karty: Nečas – Tomaštík, Vecheta

Diváci: 181

Zlín B: Lebánek – Pafka (54. Zahradník), Kolář, Němeček, Slovák – M. Mlýnek (87. Strachoň), Venený, Hrdlička (60. V. Mlýnek), Slaměna (78. Uhřík), Nečas – Chwaszcz. Trenér: Jelínek.

Slovácko B: Andres – Kostka, Suchý, Srubek, Jamný (79. Janás) – Tomaštík, Řihák (31. Kudela), Vincour (74. Bartoš), Pek (46. Velecký), Juroška – Vecheta. Trenér: Saňák.