„Tak jsme druzí no a cóóóó, no a cóóóó, no a có-o-o!“ Kabina Zlínska si konečné umístění v soutěži i přes hořkou tečku s Třincem skutečně užila. Spokojený koneckonců mohl být i Býma. „V kontextu celého roku je to malý zázrak,“ tuší důležitý člen vedení.

„A to vzhledem k rozpočtu, podmínkám, podpoře města, ale i ostatních subjektů. Na třetí ligu bych si tak určitě představoval větší podporu. Víceméně to táhneme z ubytovny, vlastních zdrojů a prodeje hráčů. Musíme se s tím ale vypořádat,“ nechce si stěžovat na horší finanční podmínky.

Klub z Otrokovic na podzim skončil na dělené první pozici s béčkem Ostravy a Karviné. Baník celou ligu nakonec suverénně ovládl, MFK odpadlo a nejlépe skončí čtvrté. Rojkův tým obsadil druhou pozici. Během zimy přitom skončilo kvarteto Dziuba, Kiška, Kašpárek a Gerža, tedy třetina základní sestavy.

„Sice odešli, přišli však kvalitní kluci, z vyšších soutěží. Nemyslím si, že bychom měli slabší tým. Některým hráčům to bohužel nesedlo. Měli jsme zraněné, úzký kádr. S jarem jsem rozhodně nebyl tak spokojený jako s podzimem,“ zdůrazňuje Býma.

Vysvětlení neúspěšné druhé části? Zní jednoduše, Pavel Býma tento důvod hned ze sebe vypálí.

„Byl to přístup hráčů,“ má jasno.

„Na podzim tady působili rvaví kluci, kteří chtěli vyhrávat, posouvat se v kariéře. Na jaře už zde byli hráči, kteří tomu nedávali maximum.“

Sportovní manažer klubu se s tím nemaže – kdo v tomto aspektu nepřesvědčil, nebo přímo zklamal, si musí najít jiné angažmá.

„Už teď máme v hledáčku patnáct dvacet hráčů. Uvidíme, koho se nám podaří přivést, koho ne, každopádně bude velká obměna!“ informuje Býma nejen fanoušky klubu.

Do posledního kola proti Třinci už nenaskočil kapitán Martin Krakovčík, který o své místo zabojuje v druholigovém Prostějově. Změnit angažmá by mohl také Robert Russmann, do Srbska se vrátí útočník Veljko Jovanovič.

„Máme to založené na heslu: levně koupit, draze prodat. Včera (úterý) jsme se domluvili s Kubou Rolincem z Hranic. Ze stejného týmu máme v hledáčku Vojtu Paka a Daniela Grygara. Bude to pro nás oživení,“ věří pevně.

S nově se tvořícím mančaftem by rád znovu atakoval přední příčky.

„Pokud se nebudeme pohybovat v těchto místech, zájem o hráče nebude. Pro klub by to tím pádem byl existenční problém,“ připouští.

Druhá liga je v očích bývalého ligového sudího dost těžká mise. Z více důvodů.

„Pokud tady budou béčka, tak se o tom vůbec nemá cenu bavit. Jsou to profesionálové. Navíc bychom nemohli hrát tady na Trávníkách, celý areál by se musel překopat. Nedovedu si představit, že bychom došli na město a řekli si o tribunu, světla nebo nedejbože vyhřívání. Nemá ani smysl tam chodit. Vše směřuje na Baťov,“ zmiňuje další klub z Otrokovic nastupující v divizních vodách.

Rovněž v příštím ročníku by na trenérské židli měl sloužit David Rojka. Úspěšný kouč ještě loni na jaře přebíral mančaft bojující o záchranu v MSFL, konkrétně 15. pozici.

„Přinesl impuls, zvedl to tady, už spolu probíráme nový kádr. Předpokládám, že by pokračovat měl, zatím na něj žádná nabídka nepřišla. Samozřejmě každý dělá chyby, i já. Má nedostatky, musí se zlepšovat. Určitě však jsme s jeho prací spokojeni,“ vylíčil situaci okolo bývalého útočníka.

Rojka přitom dvakrát v sezoně měl namále – na podzim byl zápas od povinnosti vítězství, ultimátum se na něj vztahovalo i nyní na jaře.

„Kdybychom v pátém jarním kolem neporazili Hranice, tak by tréňa měl svým způsobem nuž na krku. Vzhledem ke kádru jsme nebyli spokojeni s rozjezdem, tuto situaci bychom asi řešili,“ přiznal Pavel Býma.

O patro výše by v tom případě mohl poskočit další bývalý ligový fotbalista Lukáš Pazdera, současný trenér divizního Vsetína.

„Ano, s Lukášem jsme byli v kontaktu. Zůstává však na Vsetíně,“ dodal sportovní manažer Zlínska Pavel Býma.

Spojení s Loukami?
„Měli jsme se spojit s Loukami, FAČR nám to zamítl, dali nám kudlu do zad. Musíme se zařídit sami. Údajně jim tam neměly sedět právní integrity. Vše tak zůstává stejné, včetně spolupráce mládeže s Loukami. Jsme domluveni.“