Úvodní půl hodina utkání přitom přinesla vyrovnaný průběh. Zbytek duelu výrazně ovlivnil první gól Jana Šteigla. „Dokázali jsme si, že jsme schopni hrát s týmem z vyšší soutěže. Po obdrženém gólu se však vše změnilo,“ pronesl hlavní trenér Otrokovic Roman Matějka.

Za dalších osm minut Prostějov udeřil podruhé, prosadil se Michal Zapletal. „Na hřišti jsme se přestali chovat tak, jak bychom měli. Neplnili jsme své povinnosti. Od uzavírání prostorů až po dohrávání soubojů. Báli jsme se hrát,“ trápilo sedmačtyřicetiletého kouče.

„Prostějov bezpochyby ukázal svoji sílu a hráčskou kvalitu, o tom to však nebylo. Nejprve se musíme dívat sami, všechno je o nás,“ pokračoval Matějka, který Otrokovice převzal na začátku července.

Za uplynulý měsíc tak byl svědkem druhé jednoznačné prohry. Krátce po nástupu k lavičce třetiligového mužstva sledoval trpkou porážku s Kroměříží v poměru 0:5.

„Ve chvíli, kdy začneme prohrávat, tak u nás vidím velkou bolest. Najednou přijde obrovská změna chování našich hráčů,“ vypozoroval Matějka, na čem bude potřeba zapracovat.

„Musíme se změnit jako tým, za výběr hráčů na hřišti mám odpovědnost. Snad se z toho poučíme. Utkání však rozhodně nehodím za hlavu,“ prohlásil trenér, podle kterého přísnější měřítka snesli jen dva hráči z jeho týmu.

Příští sobotu Otrokovice vstoupí do nového ročníku MSFL. Od pěti hodin rozehrají svůj duel na hřišti Petřkovic, které v loňském nedohraném ročníku skončily na druhé příčce. Následovat budou duely s Uničovem a Frýdkem-Místkem. Tedy s čtvrtým a třetím výběrem ze sezóny 2019/2020.

Přípravný fotbal 

1. SK Prostějov – FK Viktoria Otrokovice 6:0 (2:0)

Branky: Šteigl, Zapletal, Píchal, Jurásek, Sklenář, Matoušek

Autor: Radek Štohl