„Romana jsem oslovil, protože jsme kamarádi, kolegové. Známe se dlouho a vím, že máme podobný náhled na fotbal. Měli bychom si vyhovět, vyjít vstříc. Věřím, že nám to bude fungovat,“ uvedl David Hubáček.

Sedmačtyřicetiletá klubová legenda doposud působila u zlínského rezervního týmu jako asistent. Po nečekaném odchodu Jana Jelínka ale bude mít hlavní zodpovědnost za výsledky, předvedenou hrou, stala se hlavním koučem.

„Je jasné, že budu mít větší slovo při tréninkovém procesu, skládání sestavy i při zápasech, ale zase až tak moc velká změna to pro mě nebude. K ruce budu mít skvělého parťáka, na kterého se mohu kdykoliv spolehnout,“ nepochybuje. .

Roman Dobeš, který naposledy vedl na Vršavě dorostence, se k trénování vrací po krátké pauze. U juniorky bude působit coby asistent. Vedoucím mužstva zůstává Karel Šimurda.

O gólmanů se nic nemění. V rámci celého klubu se o ně starají Otakar Novák s Martinem Juřičkou. „Společně konzultujeme veškeré věci,“ uvedl Hubáček.

Trenér Petr Zapletal byl oceněn na galavečeru Grassroots neprofesionálního fotbalu, který se konal ve Zlíně.
Zapletal začal s trénováním po těžkém úrazu, po 30 letech dostal cenu od FAČR

První trénink absolvovalo na Vršavě dvanáct hráčů. Brzy se k týmu připojí ještě mládežnický reprezentant Lukáš Branecký.

Kromě kapitána staršího dorostu dostanou v lednu šanci s muži také další dorostenci Grygera, Petruta a Dorňák. „Zatím s námi budou trénovat dva týdny a pak se rozhodneme, co dál. Zatímco v dorostu je hráčů dost, my potřebujeme nyní pomoct, protože další kluci trénují s ligovým týmem,“ připomíná Hubáček.

Jde o Číže, Kulíška, Poláška, Bobčíka, Juru a Švacha. „Uvidíme, jak to s nimi nakonec dopadne, protože o některé z nich je zájem i v jiných klubech. Proto je zatím docela brzy cokoliv říkat,“ pravil.

Jisté je, že ve Zlíně po letech skončili bratři Martin a Vít Mlýnkovi. Známá fotbalová dvojčata zamířila do divizního Vsetína. Smlouva vypršela obránci Tobiáši Slovákovi, který bude hrát za Zlínsko.

Žádné hráče z jiných klubů ševci lanařit nebudou. Béčko Zlína se bude v lednu chystat téměř každý den. Trénovat bude hlavně na Vršavě, dril na umělé trávě občas vystřídá běhání po oválu nebo posilovna. „Kluky čeká pořádná dřina, ale dobře ví, že bez ní to ve fotbale nejde.

„Na druhé straně příprava je dlouhá, kluci budu potřebovat i nějaké volno, odpočinek,“ ví dobře dvojnásobný ligový šampion a vítěz MOL Cupu.

Slavnostní vyhlášení Galavečeru Našeho fotbalu se uskutečnilo poprvé na Moravě. Akci hostilo Kongresové centrum ve Zlíně.
Fotbalová sláva ve Zlíně: Uličný bavil, Nehoda vzpomínal, předseda Fousek chyběl

Béčko stejně jako áčko řeší také soustředění. „Kluci by chtěli alespoň na chvíli změnit prostředí, někam vyjet. Musíme si společně sednout a pobavit se o tom. Ale myslím, že není problém v tom, abychom tři nebo na čtyři dny trénovali jinde,“ míní Hubáček.

Jeho tým v zimní pauze absolvuje sedm přípravných utkání. První duel je na programu už v pátek, kdy juniorka Zlína na Vršavě vyzve Zlínsko. Derby začíná ve 12.30.

V dalších zápasech se mladí ševci utkají s béčkem Brna, Olomouce nebo Kroměříží.

„Domluvené máme utkání s těžkými soupeři, kteří by nás měli dostatečně prověřit. Hlavně duely s druholigovými týmy ukážou, jak na tom jsme. Pro kluky z devatenáctky to bude dobrá konfrontace. Zjistí, jak velký rozdíl je mezi dorosteneckým a dospělým fotbalem,“ dodává Hubáček.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...