Zdroj: Jan Zahnaš
Zdroj: Libor Kopl

„Záleží nám i na rozvoji hráčů a předvedené hře. I když máme mladý tým, byli jsme konkurenceschopní. A jelikož kluci podávali zajímavé výkony, je o ně zájem. To je za mě důležitější, než aktuální postavení v tabulce. I když to budeme chtít samozřejmě  v jarní části zlepšit,“ ujišťuje kouč juniorky ševců, který Vánoce stráví s rodinou v rodných Luhačovicích, ale Nový rok oslaví ve Španělsku.

Zimní příprava odstartuje v pondělí 8. ledna. Do té doby mají mladí Zlíňané volno.

Jak hodnotíte podzimní část sezony? S umístěním ani výsledky asi spokojený nebudete, že?
Hodnocení bych rozdělil do několika bodů. Mátě pravdu, že s umístěním i bodovým ziskem nejsme spokojení. V béčku nám ale záleží i na rozvoji hráčů a předvedené hře. I když máme mladý tým, byli jsme konkurenceschopní. Ve většině zápasů jsme podali i dobré herní výkony, bohužel jsme nasbírali mnoho remíz v utkáních, kdy jsme měli mnoho šancí. Tyto body nám chybí, což je jeden z důvodů nespokojenosti.

Proč se nepovedlo některé dobré výkony přetavit v body, ve výhry? Které ztráty vás nejvíce mrzí?
Může to mít několik faktorů. Mladí hráči v zakončení nedokážou být tolik rozvážní a přesní. Neproměňování šancí v úvodu sezóny zapříčinilo ony remízy. Dále to může být rotace hráčů v základní sestavě. To je úděl B týmu. Téměř pokaždé se hraje v jiné sestavě, proto udržet herní formu je složitější. Na podzim jsme přišli o dva středopolaře. Hellebrand přestoupil do Brna a Bužek se přesunul do prvního týmu, museli jsme na to reagovat změnou rozestavení a stylem hry. Práce v béčku je specifická a rozmanitá. Nejvíce mě mrzí ztráty bodů kdy jsme herně byli lepším týmem, ale nedokázali jsme to dotáhnout výsledkově. Například zápas s Uherským Brodem, Slováckem B či Znojmem.

I letos je MSFL hodně vyrovnaná. Který ze soupeřů vás překvapil?
Rozhodně mě překvapilo Zlínsko, dobře doplnilo tým a výsledkově se mu velmi daří. Taky se zvedlo Znojmo. Měli jsme ho v úvodu sezony, kdy jim to tolik neladilo, teď je na pátém místě. Myslím, že od Třince se očekávalo daleko víc. Podle mého názoru budou o první příčku bojovat Uničov a rezervní týmy Ostravy a Karviné.

Které hráče byste vyzdvihl, pochválil. Kdo si držel formu, mužstvo táhl a komu to naopak až tolik nešlo a musí přidat?
Musím pochválit všechny hráče za přístup v průběhu sezóny. Tréninky měly šťávu, v žádném zápase jsem neviděl polevení. O jednotlivcích moc mluvit nechci, hodnocení jejich výkonu řeším s každým individuálně. Ovšem je zřejmé že Alex Bužek se svými výkony řekl o posun do áčka a nutno dodat, že naprosto zaslouženě.

Fotbalisté Zlína navštívili vánoční fanshop v Golden Apple Cinema, kde se podepisovali malým i velkým fanouškům, se kterými se i fotili.
Podívejte se: ševci otevřeli vánoční fanshop. V kině se fotili i podepisovali

Jak fungovala spolupráce s prvním týmem?
Myslím, že dobře. Spolupráce byla vzájemná. Někteří hráči dostali příležitost v tréninku A týmu. A opačným směrem nám hráči prvního mužstva pomáhali v zápasech MSFL. 

O mladé hráče je zájem. Třeba Kroměříž stojí o Poláška, Kulíška či Číže. Dokážete si představit, že byste přišel o všechny tři? Zaslouží si vyšší soutěž?
Tak jak jsem zmiňoval v úvodní odpovědi. Jde nám o rozvoj hráčů. Je to jedna z rolí B týmu. A jelikož kluci podávali herně zajímavé výkony, je o ně zájem. To je za mě důležitější, než aktuální postavení v tabulce. I když to budeme chtít samozřejmě  v jarní části zlepšit. Jestli si dokážu představit, že o ně přijdeme? Ano, vždyť to je náš cíl, dostat hráče do vyšší soutěže. To je ta rozmanitost, kdy v B týmu budeme pracovat zase s dalšími hráči. 

Jaká bude zimní příprava?
Zimní přípravu startujeme v pondělí 8. ledna a bude dlouhá. Jarní část soutěže začíná až druhý týden v březnu. Čeká nás sedm nebo osm přípravných zápasů se soupeři ze tří soutěží. Utkáme se s týmy z druhé ligy, MSFL a divize.

Jak budete trávit vánoční svátky, období bez fotbalu?
Svátky budu trávit tradičně s rodinou, od fotbalu si malinko odpočinu, ale nebudu to přehánět. (úsměv) Poprvé v životě zažijeme povánoční pohodu v zahraničí. Jedeme s rodinou oslavit Nový rok do Španělska. Samozřejmě už jsem se díval jaký zajímavý fotbalový klub je v okolí našeho místa pobytu. Půjdu jim tam zkontrolovat lajny. (úsměv)


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...