Hostující trenér David Hubáček spokojený po nepovedeném utkání rozhodně nebyl.

„Výsledek je zcela zasloužený. Hlavně první poločas nám vůbec nevyšel. V naší hře nebylo nic pozitivního, od čeho bychom se měli odrazit. Soupeř byl lepší po herní i pohybové stránce, předčil nás také důrazem. My jsme v úvodní části nepředvedli skoro nic,“ zlobil se zlínský kouč.

Přípravný fotbal -
FC ZBROJOVKA BRNO – FC ZLÍN B 2:0 (1:0)
Branky: Juritka, Kohoutek.

Brňané svoji převahu vyjádřili jedinou brankou. Do vedení šli ve 45. minutě, kdy se prosadil Juritka. Ten dal mimochodem gól i ligovému týmu Zlína v zápase Tipsport ligy na Vršavě. „Porážka 0:1 po prvním poločase pro nás byla ještě milosrdná, soupeř si totiž vypracoval další dvě nebo tři šance,“ přiznává Hubáček.

Mladí ševci se probrali až po krátké přestávce. I díky podpoře silného větru začali hrát lépe, být nebezpečnější. „Zlepšili jsme pohyb i kombinaci, už tam byly i fotbalové věci, ale celkově to bylo bez nějakého většího efektu. Nějaké náznaky šancí jsme tam měli, ale vyloženou šanci jsem nezaznamenal,“ pronesl.

Fotbalisté Zlínska nestačili na Karvinou B.
Koncovka byla žalostná, posteskl si Rojka. Po Karviné řeší zranění hráče

Vítězství Zbrojovky v závěru pojistil Kohoutek, jenž upravil na konečných 2:0.

Trenér Hubáček měl v Brně k dispozici pouze třináct hráčů do pole, z toho dva byli dorostenci z osmnáctky.

První poločas odchytal Bachůrek, kterého po pauze nahradil Slezák.

Dres béčka Zlína navlékli také obránci Polášek s Jurou či Nigerijec Chibuike, jenž se nevešel do kádru ligového týmu pro soustředění v Turecku a nyní se připravuje s juniorkou.

Na testech v druholigovém Prostějově neuspěl Kulíšek, a tak je zpátky ve Zlíně.

Béčko ševců další přípravný zápas sehraje příští sobotu na Vršavě proti rezervě Líšně.