Béčko Zlína se díky výhře v derby nad rezervou Slovácka v předstihu zachránilo, závěrečné tři zápasy tak může odehrát bez nervů, v naprostém klidu.

Rosice jsou rovněž dávno zachráněny, k vidění tak může být dobrý fotbal. I když Slovan naposledy podlehl Zlínsku 1:2, předtím sedmkrát za sebou bodoval a na jaře má velmi slušnou formu.

„S Rosicemi jsou to většinou vyrovnané zápasy. Naposledy jsme u nich vedli, soupeř nás ale důraznou hrou přitlačil a výsledek otočil ve svůj prospěch. Nyní však hrajeme doma a budeme chtít zápas zvládnout a vyhrát,“ uvedl trenér zlínské juniorky David Hubáček.

Kapitán Patrik Kulíšek očekává těžký zápas, velký boj. „Narazíme na zkušeného a nepříjemného soupeře. Pokud se mu vyrovnáme v osobních soubojích. Věřím, že uspějeme,“ uvedl mladý univerzál.

Slovan rozhodně nepatří mezi jeho oblíbené soupeře. V minulosti je nikdy neporazil, i proto chce tento duel zvládnout. „Zatím jsem s nimi nezískal ani bod, tak věřím, že to v sobotu napravíme a poslední domácí zápas v této sezóně zvládneme,“ doufá Kulíšek.

„Tím, že už jsme zachránění, můžeme jít do zápasu s čistou hlavou a předvést co nejlepší výkon,“ přidává stoper Zlína B Matěj Slouk.

Se spoluhráči ho nečeká nic jednoduchého. „Proti Rosicím už jsem hrál, takže vím, že je to velice houževnatý soupeř, který je nebezpečný směrem dopředu a pevný vzadu. Proti stabilnímu účastníkovi třetí ligy nás nečeká nic jednoduchého, my se ale musíme soustředit hlavně na sebe. Chceme vyhrát a potěšit domácí fanoušky!“ prohlásil Slouk.

Ševci jsou až na zraněného Zábojníka kompletní, na víkendové střetnutí se těší. Na Letné si letos zahrají vůbec poprvé.

„Je konec sezony, áčko už má po sezoně. Byla by škoda této možnosti nevyužít. Pro kluky je to příjemné zpestření, ligové kulisy dají střetnutí důležitost. Nejdeme se ale kochat. Chceme zvítězit a v tabulce se posunout nahoru,“ říká Hubáček.

I když někteří hráči na Letné občas trénují s prvním mančaftem, zápas tam bude jiný než Vršavě, kde hrávají běžně. „Na Letné je větší hřiště. Je příjemné si na ní jednou nebo dvakrát za sezonu zahrát,“ pronesl Kulíšek.

Stejně to vidí i Slouk. „Hrát zápasy na hlavním stadionu je pro nás a i pro fanoušky velkým lákadlem. Tím, že je hřiště obklopené tribunami, na což nejsme z třetí ligy zvyklí, tak je to super pro atmosféru i náboj utkání,“ prohlásil.

„Doufám že si v sobotu na Letnou najde cestu spousta lidí a my je potěšíme výkonem i výsledkem,“ přeje si na závěr.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...