„Pro nás to byl dobrý zápas, který rozhodně splnil účel. Výhra je zasloužená. Kluci si zase vyzkoušeli chlapský fotbal. Utkání bylo i dost důrazné, což jim taky může jedině prospět. V naší hře byly lepší i horší pasáže, rezervy pořád vidíme hlavně v tom, abychom hráli víc fotbal,“ uvedl kouč mladých ševců David Hubáček.

Přípravný fotbal -
FC ZLÍN B – SK LÍŠEŇ 3:0 (1:0)
Branky: Frolek, Ovesný z penalty, Grygera

Jeho svěřenci měli po většinu utkání herně navrch, utkání pod kontrolou. Jen po prostřídání ve druhé půli nechal hrát i protivníka, který se dostal do několika zajímavých situací, střeleckých pozic.

„Nějakou vyloženou šanci Líšně si nevybavuji, ale po nějakých zbytečných ztrátách, kdy jsme to měli vyřešit lépe, jsme se dostali do menších potíží, pod tlak. S centry jsme si ale poradili,“ uvedl Hubáček.

Zlínská juniorka odehrála sobotní duel ve čtrnácti lidech. Šanci dostali i někteří dorostenci, kteří měli v nohách páteční utkání se Slovanem Bratislava.

„Mezi muži se alespoň otrkávají,“ těší Hubáčka.

Fotbalisté Zlína (černé dresy) v generálce porazili DAC 1904 Dunajská Streda 1:0.
Ševci ukončili střelecký půst, generálku s Dunajskou Stredou rozhodl Černín

Mimo hru je nyní zraněný obránce Filip Jura, jenž čeká na vyšetření, Dalyn Červinka má zase natažené vazy v kotníku. Na zkoušce v druholigové Kroměříži je Kulíšek.

„Více hráčů nemáme,“ krčí rameny Hubáček.

I tak to ale mladí ševci s Líšní zvládli. Skóre v úvodní části otevřel Frolek, ve druhém poločase přidali další branky Grygera a Ovesný z penalty.

Fotbalisté Zlína B další zápas sehrají za týden v sobotu na Vršavě proti béčku Opavy. Začíná se ve dvanáct hodin.