Sehraná stoperská dvojice fungovala i ve středeční závěrečné dohrávce 14. kola třetí ligy, ve které domácí béčko Zlína remizovalo na Vršavě se Zlínskem 1:1.

„Bod bereme, ale klidně jsme mohli z utkání vydolovat víc," cítí jednadvacetiletý vysoký zadák.

Ševci šli do vedení gólem Číže v 50. minutě, hosté z Otrokovic skóre srovnali po akci, kterou přesně zakončil Kašpárek.

Útočník Zlínska potrestal jediné větší zaváhání v soupeřově obraně, jiné šance třetí tým tabulky neměl.

„Věděli jsme, že Otrokovice hrají o první flek. Soupeř byl taky aktivní, branku si zasloužil. Ale je to škoda, mohli jsme vyhrát," míní Jura.

Středeční duel se hrál na umělé trávě, navíc v chladném zimním počasí. Teplota při utkání klesla až k nule. Teplo nebylo divákům ani hráčům.

„Bylo to hodně těžké. Já jsem hrál bez termo prádla, což šlo poznat. Za mě je lepší hrát fotbal v létě, ale šlo o dohrávku, museli jsme to absolvovat," ví dobře.

Fotbalisté Zlína B (žluté dresy) remizovali na Vršavě se Zlínskem 1:1.
Zlínsko se po remíze s mladými ševci dotáhlo na vedoucí dvojici, přezimuje třetí

Poslední letošní šichtu mají mladí Zlíňané každopádně za sebou, nyní si mohou odfrknout, více zregenerovat.

„Postupně, jak šla sezona a blížil se konec podzimu, už nám docházela kondice, ubývaly síly. Byli jsme unavení, měli toho dost. Proto jsme rádi, že už to skončilo a můžeme si odpočinut a připravit se na jarní část sezony," říká.

Moc velký klid na práci ale béčko Zlína mít nebude. V sedmnácti kolech získalo devatenáct bodů, je až třinácté.

„Spokojení s umístěním nejsme," přiznává stoper. „Začátek sezony nám herně vyšel. I když jsme v hodně utkáních byli lepší, nedotáhli jsme je do vítězného konce," štve holešovského rodáka.

Pak přišla dlouhá série bez výhry, závěr už byl ze strany ševců zase poměrně slušný. „Celkově to mohlo být lepší i horší. Hlavně jsem rád, že jsme se dostali výš než jsme byli před dvěma zápasy," uvedl.

Zdroj: Libor Kopl

Zatímco parta kouče Jelínka se po první polovině sezony nachází v dolní polovině tabulky, okresní rival si vedl až nad poměry a do jarních odvet vstoupí z třetí pozice a stejným bodovým ziskem jako vedoucí juniorka Karviné a druhá rezerva Baníku Ostrava.

„Překvapuje mě to. Na soupeře platily dlouhé nákopy. Když jeho obrana byla vysoko, stačilo nám dát balon za ně a mohli z toho hrozit. Třeba Hlučín nás tady jako jediný jasně přehrál, ale je až šestý," nechápe.

Zlínští hokejisté ve středu večer nastoupili v Litoměřicích. Ilustrační foto.
Berani zahodili trestné střílení, pod Srdínkem poprvé prohráli

Jura sice patří mezi nejvytíženější třetiligové borce, přesto chodí do práce a živí se rukama. I ve středu dopoledne byl v zaměstnání, nijak se nešetřil.

„Dělám v elektrikářské firmě. Není jednoduché to časově skloubit, ale vybral jsem si to sám. Nyní mám nějakou finanční jistotu," říká Jura.

I když jej vyšší soutěž láká, do profesionálního fotbalu se nijak zvlášť nehrne. „Záleží na nabídce. Uvidím časem, jestli se mi někdo ozve," zůstává v klidu.

Vysoký obránce patří mezi odchovance Holešova. Do Baťova města dorazil před osmi lety. Na Vršavě prošel žáky i dorostem, dostal se až do mužů.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...

O změně dresu nyní neuvažuje, mezi ševci je rád.