Shrňme si oba zápasy. Začněme nejprve utkáním proti Olomouci B, osmým týmem loňského ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY…
Byl to de facto zápas po prvním tréninku, B-tým Olomouce je ve zcela jiné fázi přípravy než my. V úvodním poločase hrála lepší sestava, která i přes prohru 0:3 odehrála vyrovnaný fotbal, projevila se však kvalita v koncovce Sigmy. Třikrát jsme ztratili míč, potrestala nás z brejků. Celkově jsem však byl spokojený. Do druhé půle jsme to prostřídali, ani z jedné strany to už nebylo tak kvalitní, na konci jsme pak dostali dva lehké góly.

Další zápas jste absolvovali o čtyři dny později. Proti mančaftu ze druhé slovenské ligy Považské Bystrici jste padli 0:2. Jak jste byl spokojený s tímto střetnutím?
Sestavu jsme malinko měli složenou k mistrákům, ostatním hráčům jsem už tolik šancí nedával. Stále jsme byli v prvním týdnu hrubé přípravy, klukům tolik nešly nohy, Považská byla přibližně do 20. minuty lepší. Pak jsme však hráli lépe my, vytvořili jsme si i nějaké šance, které jsme nevyužili. Po bezbrankovém poločase jsme o přestávce provedli změny, prostřídali jsme to. Zkraje druhé půle šel Robo Russmann sám na gólmana, bohužel však nedal, naopak jsme dostali dva slepené zbytečné góly. Následně jsme hráli do plných, 30 minut jsme soupeře tlačili. I kdybychom však hráli další dva dny, tak gól stejně nedáme. Odehráli jsme kvalitní zápas s kvalitním soupeřem. Určitě jsme nebyli horším týmem. Každým utkáním jdeme nahoru, strach nemám!

David Rojka dost možná přijde o své opory. Nyní už má jasno o přípravě i zápasech, zamakat chce na defenzívě. Ilustrační foto.
Kvítkovice mění realizák: končí Zapalač, přichází nový kouč. Obava o kapitána

Zatím čekáte na gól. Je na místě obava k blížící se nové sezoně?
Šance si však vytváříme! Měli jsme je jak proti Sigmě, tak i proti Považské Bystrici. Jak už jsem však zmínil, jsme stále v hrubé přípravě, hodně běháme, hráči pracují ve velké únavě. Finální fázi a koncovce jsme se navíc ještě nevěnovali. Robo Russmann šel sám na brankáře, míč se mu však zapletl mezi nohama a nakonec ani nevystřelil. Nepochybuji, že se to zlepší.

Jsme v polovině července, za dva týdny vás čeká první soutěžní zápas v MOL Cupu. Jak se od loňského ročníku proměnil kádr?
Ze základního kádru jsme o nikoho nepřišli, odešli pouze Guzik (Michal Guzik) a Smékal (Radek Smékal). Z Přerova jsem si vytáhl Kašpárka (David Kašpárek) s Mirvaldem (Petr Mirvald), z Prostějova jsme přivedli Dana (Gouamene Sosthene Dano), to je šestka. Po trestu se vrací Mára Vintr, nastoupit může v září. Pak tu ještě máme hráče na zkoušku. Zatím jsme de facto na začátku přípravy, zkoušíme. Kádr je však solidní, máme kvalitní hráče. Můj názor je takový, že určitě půjdeme nahoru.

Bývalý trenér Kvítkovic Petr Zapalač.
Zapalač odmítl Kvítkovice, další kluby nevyšly. Mluví o Rojkovi i špatné kondici

Jak se zatím jeví nové posily z Přerova?
Kašpárek určitě pro nás bude přínosem, k Rapavému bude konkurencí. Jsme spokojeni. Mirvald přišel jako střední záložník, po příchodu Dana a setrvání Perni (Oleksandr Pernatskyi) však na této pozici máme obrovský přetlak. Nakonec jsme z něj udělali krajního beka – na delší dobu se nám totiž zranil Lukáš Vychodil, kromě Kišky (Jiří Kiška) tam nikoho pořádně nemáme. Peťu jsme zkusili proti Považské Bystrici, proti druhé lize si odehrál své, obstál. Jsme tam s ním spokojeni.

Na jaře jste měli některé hráče na hostování. Jak to vypadá s nimi na další období?
Nikdo z nich se nevrací, nikoho nestahujeme. Většinou byli v divizích, kde je úroveň přeci jen jiná, do našeho konceptu nezapadali. Kádr navíc víceméně zůstal pohromadě, nikdo z toho základu nakonec neodešel, v Kvítkovicích byli spokojení. (úsměv)

Fotbalisté Kvítkovic na trápící se Kroměříž nevyzráli. Ilustrační foto.
Rojka chtěl zaskočit trápící se Kroměříž. Kouče Kvítkovic mrzí zbytečná červená

Mužstvo po sezoně opustil bývalý hlavní kouč týmu a váš pozdější asistent Petr Zapalač. Jeho místo měl zaujmout Vlastimil Zeman…
Nakonec je to někdo jiný, asistentem bude Radomír Barnet, se kterým jsme dělali A licenci. V krajském přeboru trénoval Morkovice, naposledy působil v I. A třídě ve Zborovicích. Pochází z Morkovic, je tedy z okolí.