Během uplynulých patnácti lednových dnů odehráli čtyři přípravné zápasy. Nejprve prohráli s druholigovým B-týmem Sigmy Olomouc 0:2, díky skvělému začátku následně porazili Vsetín 3:0.

Minulé úterý jen remizovali s divizním Startem Brno 2:2, stejným výsledkem dnes odešli ze zápasu s Třincem. „Výsledek je pro nás přijatelný. Kluci měli v nohách velké tréninkové dávky, těžké tréninky. Snažili jsme se rozložit síly co nejvíce to šlo, aby každý odehrál alespoň poločas,“ přiblížil mladý kouč.

Fotbalisté Kvítkovic se před předchozími třemi zápasy věnovali kondiční části přípravy. Na hřiště se vyjma těchto duelů poprvé dostali až toto pondělí. „Uplynulé týdny byly pouze kondiční, nyní jsme už začali cvičit věci do jarní části sezony,“ nechal se slyšet Zapalač.

Daniel Rapavý (vlevo).
Rapavý to už chtěl zabalit. Laso mu hodil Býma z Kvítkovic

Fotbalové záležitosti tak trénují teprve velmi krátce. Trenérský štáb přesto už stačil vypozorovat určitý progres. „Vyskytují se tam náznaky, co bychom chtěli. Vidíme také lepšící se vzájemnou spolupráci hráčů na kraji a ve středu hřiště. Dobře si na vše zvykají, vnímají prvky naší hry. Tvoří se nám tu zajímavé dvojice, které by mohly spolu ideálně fungovat,“ sleduje pozitiva lodivod kvítkovické lavičky.

Petr Zapalač už v polovině měsíce informoval o posilách mužstva, některá jména se definitivně stvrdila teprve nedávno. Klub už tak nyní mimo jiné může plně spoléhat na brankářské duo Kalina, Jílovec nebo ex-znojemskou dvojici Russman, Krakovčík.

Šikovné duo by měl doplnit další borec z města nad řekou Dyjí, konkrétně 25letý střední či ofenzivní záložník z Pobřeží Slonoviny Baikoro Bakaramoko. „Na hostování z Vyškova by se navíc měl vrátit Mára Vintr,“ okomentoval Zapalač další blížící se posilu, která v klubu působila už v minulosti. Na jaře 2021/2022 zde odehrála 15 zápasů, ve kterých zapsala tři góly.

Fotbalisté Kvítkovic během prvního přípravného zápasu s Olomoucí B.
Kvítkovice obměnily brankářský post. Hrály už posily, zaujal hráč Zlína

S Kvítkovicemi se v průběhu ledna začal připravovat teprve 18letý mládežník prvoligového Zlína Adam Buchta. Zkraje přípravy zaujal. A nezůstalo pouze u slov. „Předběžně jsme domluveni, že by nás měl posílit na půl roku, počítáme s ním na pozici stopera. Má svoji kvalitu, kterou předvedl na tréninku i v zápasech. Chceme si ho tady nechat. Už záleží pouze na tom, jak se dotáhne jeho hostování,“ uzavřel Petr Zapalač.

Fotbalisté Kvítkovic pokračují v náročném programu už tuto neděli, od 10 hodin se v Kunovicích představí proti rezervě Slovácka.

Přípravný fotbal

Třinec – Kvítkovice 2:2 (1:0)

Branky Kvítkovic: Kiška, Dziuba