„Díval jsem se, že Otrokovice dlouho gól nedaly. Na klucích to cítit nebylo. Vytvořili jsme si spoustu šancí a gólů mohlo být víc,“ tvrdil po premiérovém zápase hráč, jehož na Viktorku přivedl sám trenér Michal Hubník.

„Dozvěděl se, že v Blansku moc nehraju, tak mi zavolal. Moc dlouho jsem neváhal. Jsem rád, že teď můžu být v Otrokovicích, kde snad dostanu zápasové vytížení. V Blansku jsem žádné neměl. Chtěl jsem jít někam, kde bych mohl hrávat, trenér Hubník se mi ozval a tak jsem rád, že můžu být tady v Otrokovicích,“ pochvaluje si odchovanec brněnské Zbrojovky Brno a rodák z Boskovic.

Z týmu zná jen brankáře Juraje Semanka, se kterým chvíli působil v juniorce Slovácka.

„Poznal jsem tam výborné spoluhráče a trenéry. Povedlo se nám skoro vyhrát juniorskou ligu, nakonec jsme skončili druzí. Získal jsem tam spoustu zkušeností,“ pochvaluje si 21letý ofenzivní hráč.

Proti Dolnímu Benešovu se předvedl nejen on, ale celý tým, který držel otěže zápasu pevně v rukou už od začátku.

„Benešov nekladl moc velký odpor, gólů jsme mohli dát i víc, kdybychom si vážili šance. Jsem rád, že jsem se v prvním zápase trefil dvakrát. Doufám, že se mi střelecky bude dařit i nadále,“ věří Minx, který ve Zbrojovce prošel všemi mládežnickými kategoriemi.

Tam jej trénoval Pavel Šustr, bývalý univerzál a jedna z největších osobností novodobé historie klubu , který nyní vede druholigový tým A-týmu.

„Byl a je to výborný trenér, který má spoustu zkušeností. Pro mě to byl nejlepší trenér, pod kterým jsem ve Zbrojovce mohl nastoupit,“ nemůže si Minx vynachválit spolupráci.

V Blansku, kde se naučil hrát dospělý fotbal, si zase zahrál s Michalem Ordošem, někdejším ligovým útočníkem Sigmy Olomouc.

„Michal je výborný útočník, na kterém jsou vidět ligové zkušenosti. Super borec, se kterým je v kabině sranda,“ ocenil i charakter svého bývalého parťáka Minx, jehož vzorem je velšský útočník Realu Madrid Gereth Bale a mezi nejoblíbenější kluby se kromě Zbrojovky Brno řadí také Tottenham.

„S tátou jim fandím už odmalička. Snad se jim už podaří vyhrát nějakou tu trofej,“ zasnil se.