Jedinou branku nedělního dopoledního střetnutí vstřelil ve 13. minutě hostující Vícha.

Zlínští mladíci doplatili na mizernou koncovku. „Zápas se mi hodnotí těžko. Nebyli jsme horším týmem, ale prostě jsme neproměnili tutovky. Hosté vytěžili ze standardky gól a my neproměníme tři čtyři tisíciprocentní šance, to zamrzí,“ povzdechl si kouč rezervy Fastavu Jan Jelínek.

První poločas ovšem ještě úplně nebyl podle jeho představ.

„Do přestávky to bylo vyrovnané utkání, hrálo se mezi šestnáctkami. Měli jsme tam jednu tutovku, ale Váňa gól do prázdné branky nedal,“ posteskl si Jelínek.

Domácí tým už ve 13. minutě zmrazil Vícha, který se prosadil po standardní situaci. Druhá půlka už byla zcela v režii Zlína. Béčko Fastavu ovládlo hru, protivníka přehrávalo, ale v zakončení se neuvěřitelně soužilo. „Ve druhé půli jsme soupeře přehráli ve všech směrech, hrálo se pouze na jednu branku. Lítalo to kolem hostující branky, jednou jsme nastřelili břevno, dvakrát jsme zblízka neprostřelili gólmana,“ kroutil hlavou Jelínek.

Nejblíže vyrovnání byli Tkadlec se střídajícím Mlýnkem, hostující brankář Šmída ale v lázeňském městě neinkasoval. „Body nejsou. Vrchovina měla štěstí a my jsme to tam nedotlačili,“ dodal smutně Jelínek.

Jeho tým se pokusí první letošní body urvat v neděli dopoledne na hřišti nováčka z Blanska.

FC Fastav Zlín B – SFK Vrchovina 0:1 (0:1)

Branka: 13. Ondřej Vícha

Rozhodčí: Vostřejž – Černý, Pochylý (Boček)

Žluté karty: Červenka, Bačo – L. Smetana, Duda

Diváci: 145

Zlín B: J. Šiška – Pafka (79. P. Šiška), Bačo, Cedidla Kolář – Gettler (85. Košák), Štěpánek (79. Gerža), Tkadlec, Slaměna, P. Červenka (85. Kaláb) – Váňa (67. V. Mlýnek).

Vrchovina: Šmída – Vícha (67. Chloupek), Smetana, Batelka – Švanda (88. Vašíček), Wolker (75. Duba), Michal (80. L. Skalník), Svoboda, Skalník, Zbytovský – Duba (92. Dobrovolný).