„Vítězství je zasloužené,“ říká trenér mladých ševců Jan Jelínek.

„Pro nás to byla výborná prověrka s kvalitním soupeřem. Blansko má velmi dobrý a organizovaný tým s propracovanou výstavbou hry. Byli jsme ale nebezpečnější než soupeř a byť nám mezihra až tolik neladila, dostali jsme se do několika vyložených šancí. Škoda, že jsme proměnili jenom jednu, zápas jsme mohli dohrát ve větším klidu,“ pokračuje.

Domácí mohli své vedení pojistit již na konci první půle, Hellebranda ale vychytal blanenský gólman Kubica, který si poradil i s nájezdem Latyra Ndiayeho.

Soupeř hrozil hlavně po střelách z dálky a nějakými centry, zlínská defenziva si ale věděla rady. „V prvním poločase jsme měli problém s výstavou hry soupeře, který si míč prohazoval mezi řadami. Musím ale pochválit defenzivu celého týmu, že jsme toho soupeři až tolik nedovolili,“ uvedl Jelínek.

Trenér fotbalistů Zlína Pavel Vrba při zápase s Libercem.
Je škoda, že jsme v závěru výsledek neotočili, lituje Vrba. Poprvé nasadil Bužka

Jeho tým byl i ve druhé půli nebezpečnější, v zakončení se však trápil. Neuspěl Hrdlička ani střídající Kovinić. „Jediné, co mi na zápase vadí, že jsme nepřidali druhý gól. Soupeř totiž pořád cítil šanci, rval se až do konce,“ pronesl Jelínek.

Nebezpečnou střelu z dálky však zneškodnil Bachůrek, po jednom závaru dvě střely zblokoval stoper Jura.

Ševci ale všechny situace ve vlastní šestnáctce zvládli a poprvé v sezoně uhájili vzadu nulu, neinkasovali.

K nedělnímu triumfu přispěli i hráči z ligového kádru. Kromě Ndiayeho hráli také Polášek, Hrdlička, Hellebrand, nebo Bužek, po hodině hry se na trávník dostal i Kovinić.

„I když tentokrát přišlo hodně mladých kluků z áčka, vnímám dobře, že potřebují hrát. Takový je úděl nejen zlínské rezervy. Jsem rád, že všichni k tomu přistoupili dobře a pomohli k výhře,“ těší Jelínka.

Jeho tým se příští sobotu představí ve Znojmě.

MSFL, 2. kolo -
FC ZLÍN – FK BLANSKO 1:0 (1:0)
Branka:
24. Jan Hellebrand. Rozhodčí: Kostelník - Vlk, Vychodil (Peřina). Žluté karty: Jura – Jambor, Studený. Diváci: 175.
Zlín B: Bachůrek – Polášek, Jura, Kulíšek, Slovák - Hrdlička (90. Slouk), J. Hellebrand (90. Hartman), Bužek, Švach (75. Červinka), Číž (61. V. Mlýnek) - Ndiaye (61. Kovinić). Trenér: Jelínek.
Blansko: Kubica – Chyla, Porč, Holman, Kocůrek, D. Jambor (80. Čejka), Sedlák, Tulajdan (46. Černý), Rajčinec (57. Studený), Smrčka, Kamenský (57. Feik). Trenér: Vorlický.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...