To, o čem se poslední dva týdny hojně spekulovalo, se stalo skutečností. Fotbalisté ve třetí a čtvrté nejvyšší soutěži v zemi, v moravské působnosti, na podzim již dohráli. Řídící komise pro Moravu v pátek dopoledne na svých webových stránkách zveřejnila výsledek jejího středečního zasedání.

V něm stojí následující: „ŘKM (Řídící komise pro Moravu – pozn. autora) na svém řádném zasedání dne 21. 10. 2020 rozhodla v návaznosti na vládní nařízení v nouzovém stavu o odložení pokračování soutěží organizovaných ŘKM. Všechna zbývající mistrovská utkání budou přeložena na jarní část sezóny tak, aby se nejdříve odehrála (pokud to situace dovolí) neodehraná mistrovská utkání z podzimní části a následně jarní část. Termínová listina bude upravena v návaznosti na situaci ve státě a včas zaslána na kluby,“ stojí ve zprávě.

Pro kluby ve třech skupinách moravskoslezských divizí to nepředstavuje větší problém. Na jaro se přesunou tři nedohraná podzimní kola, celkem tedy bude na mužstva čekat porce šestnácti zápasů.

Náročnější druhá polovina sezony bude čekat na osmnáctku účastníků Moravskoslezské fotbalové ligy. V té se na podzim sehrálo jedenáct kol. V praxi to znamená, že v jarní půlsezoně se musí odehrát třiadvacet kol.

Předseda Řídící komise pro Moravu to za fatální problém nepovažuje.

„Všechny týmy mají umělé trávy. Klidně můžeme začít na jaře dřív a natáhnout sezonu až do závěru června,“ nastínil Nezval.

Na verdikt nyní ještě čekají kluby působící v krajských a okresních fotbalových soutěžích.

„O rozhodnutí komise pro Moravu jsme byli informováni ve čtvrtek. Pokud jde o soutěže řízené krajským svazem a všemi okresními v našem regionu, jejich osud na podzim bude řešit úterní zasedání Výkonného výboru FAČR. Chceme totiž zaujmout kolektivní stanovisko pro celou republiku. V tuto chvíli tak stále platí, že soutěže jsou jen přerušené,“ potvrdil předseda Zlínského KFS a šéf OFS Zlín Pavel Brímus.

Současně nechtěl nikterak spekulovat, jak jednání dopadne.

„Pořád platí, že bychom chtěli hrát, navíc počasí vypadá dobře. Bohužel proti sportu jsou aktuální vládní epidemiologická opatření - kluby mají zastavené tréninky, takže jsou ochromené v přípravě. Příští týden přinese odpovědi na zásadní otázky,“ dodal Brímus.