Úvodní polovina sezony jim skutečně nevyšla. Viktoria v sedmnácti podzimních zápasech nasbírala pouhé dvě výhry nad Zlínem „B“ a Jihlavou „B“, s Vrchovinou a v Uničově získala po bodu. Není tak divu, že mužstvo s osmi body skončilo na posledním místě. Na předposlední rezervu Jihlavy ztrácí šest bodů, šestnáctý Dolní Benešov má ještě o bod více.

I to mělo za následek konec rok a půl dlouhého angažmá trenéra Romana Matějky, který nově bude působit v ambiciózních divizních Hranicích. „Pan Matějka s námi měl smlouvu do konce letošního roku. Po vzájemné dohodě jsme ji dále neuplatnili. Sám chtěl skončit, mimo jiné kvůli výsledkům. Od nás nikoho nevyhazujeme, dohody ctíme,“ vysvětlil Ševčík.

SK Sigma Olomouc - 1. SC Znojmo 3:3 (1:3)
Podívejte se: Statistiky MSFL: Kdo jsou železní muži a který tým má nejvíc karet

Pouto se přitom v průběhu podzimu mohlo roztrhat dvakrát. Impuls v obou případech vzešel ze strany náročného kouče. „Nabízel nám rezignaci,“ přiblížil předseda klubu. „Výsledky však vždy nejsou o trenérovi, ale i hráčích a jejich přístupu. Bývá zvyklý, že do toho dávají maximum. Hodně klukům skončilo studium, šli pracovat. Je tak pro ně těžké skloubit tréninky a zápasy. U nás není nikdo, kdo by se živil fotbalem.“

Kdo by tedy nově měl převzít aktuálně nejhorší celek třetí nejvyšší soutěže? Spekulaci o případném nástupu bývalého trenéra Skaštic Romana Koleniče popřel přímo Jan Ševčík. „Jeho angažmá u nás momentálně není na pořadu dne. Zda přijde někdy v budoucnu teď nedokážu říct. Ve hře jsou teď tři jména, která pochopitelně zmiňovat nemůžu. Vybíráme nejlepší variantu. Kádr se navíc ještě musí doplnit kvalitními hráči,“ uvědomuje si Ševčík riziko sestupu do divizních vod.

O nástupci Romana Matějky by už mělo rozhodovat nové vedení klubu, které si vybere nová vlastnická struktura. „Jsme chudý oddíl, zákonitě musí přijít materiálně zajištěný sponzor, který umí řešit finance. Přijde s ním nové vedení klubu i jiný sportovní úsek, který bude řešit trenéry a hráče.“

Kouč Roman Matějka
Matějka míří z Otrokovic do divize. Horší půlrok jsem nezažil, říká

Důvodů ke změně je přitom hned několik. „Město na nás kašle, jedním z hlavních hlediskek jsou bezesporu finance. Přestalo mě bavit všude chodit a žebrat o peníze, upřímně to už unavuje. Musí se zabezpečit provoz, finance, nesmíte zapomínat na energii, kterou do toho vkládáte,“ jmenuje Jan Ševčík zásadní aspekty.

Sám přitom na pozici předsedy klubu skončí v polovině ledna. „Do sportovního úseku už zasahovat nebudu. V klubu do konce března zůstanu, spíš ale na nějaké administrativně-ekonomické bázi,“ informuje Ševčík, který až na dvouletou absenci v Otrokovicích působí od roku 1982. Pozici předsedy klubu vykonává od první dubna 2001.