„Pro diváky to byl zajímavý zápas. Zaplaťpánbůh že jsme dali ty dva góly a výsledek srovnali. Je dobré, že jsme získali alespoň bod, ale doma jsme samozřejmě chtěli vyhrát,“ prohlásil otrokovický kouč Michal Hubník.

Obměněný tým Viktorie nezlomily ani dva bleskové údery Retena Elekany. Mladý středopolař z Gabonu nejprve využil zaváhání brankáře Semanka a pohodlně uklidil balon do sítě.

Vzápětí se trefil podruhé, když za otrokovického gólmana dorazil střelu kapitána Kršky. „Byly to hloupé góly,“ ulevil si Hubník. „Udělali jsme triviální chyby, které se příště nemohou opakovat. Nechali jsme se lehce obehrát, nevystupovali jsme, nedobíhali,“ zlobil se na nedůsledné svěřence bývalý ligový útočník.

Mizerný začátek měly možná na svědomí také zimní změny a nesehranost domácí obrany. „Je to možné,“ přikyvuje Hubník. „Mladí kluci si na třetí ligu i tlak teprve zvykají. Byl to jejich první zápas. Velké očekávání, přišla rodina, známí,“ přidává.

I když třetí tým MSFL znal sílu soupeře, přesto mu úvod utkání utekl. „Bylo to uspávací, ale pak jsme se dostali do tempa,“ uvedl Hubník.

Otrokovičtí si sice zimní spánek o něco protáhli, ale po těžkých direktech se rychle pobrali a rovněž začali útočit.

Domácím pomohla kontaktní branka nového stopera Přikryla po rohovém kopu.

Viktorka viditelně ožila a mohla i vyrovnat, ale Hladík při převzetí balon dvakrát nepracoval a v zakončení následně neuspěli Kutáč s Kiškou. „Měli jsme víc šancí a předfinálních věcí než soupeř. Měli jsme to dohrát lépe,“ ví Hubník.

Brňané zvolnili, ale také třetí šanci přetavili v branku. Další prudkou ránu Kršky dorazil za Semanka střídající Demeter.

Ani za stavu 1:3 hotovo nebylo.

Domácí kouč Hubník o přestávce ze hry stáhl nevýrazné zimní posily Buchlovského s Telnarem a Viktorka přidala.

Otrokovice v cestě za vyrovnáním nerozhodily ani verdikty rozhodčích. Sebevědomí Líšně po hodině hry nahlodal krajní bek Fiala, jenž z hranice šestnáctky propálil brankáře Vítka. Alespoň bod domácím v nervózní koncovce zachránil střídající Mlýnek. „Škoda, že jsme nevyrovnali dřív. Mohlo to být ještě zajímavější,“ míní Hubník.

Podzimní král a hlavní aspirant na postup do druhé ligy v závěru ztratil glanc, rozhodující čtvrtou branku nedali Krška ani Jambor. „Neprezentovali jsme se tady žádnou fotbalovou hrou. I když terén a rozměry hřiště tomu napovídají. Ve druhém poločase jsme se přizpůsobili tomu, co chtěli hrát domácí, za což jsme byli po zásluze potrestáni,“ prohlásil kouč Líšně Miloslav Machálek.

Zkušený trenér se po zbytečné ztrátě na nic nevymlouval. Chyby v první řadě hledal ve vlastním týmu. „S výkonem jsem nespokojený. Neodpovídá našim možnostem,“ říká Machálek.

Fotbalisty Líšně rychlé vedení ukolébalo. Hostům nepomohl ani urostlý brankář Vítek. „Podal tragický výkon,“ řekl natvrdo Machálek. „Ať se na mě nezlobí, ale to na tuto soutěž nestačí,“ přidal naštvaně.

I když lídr MSFL hned na úvod jara klopýtl, po páteční porážce Kroměříže s Frýdkem-Místkem má v čele tabulky luxusní devítibodový náskok. „Já tahle nepřemýšlím. Chceme vyhrát každé utkání. Bohužel jsme projevili málo vůle a kvality, abychom byli úspěšnější než soupeř,“ míní hostující kormidelník. „Jsem nespokojený. Měli jsme tady vyhrát,“ dodal.

Prokřehlí diváci si ale přišli na své.

Fortuna MSFL, 16. kolo 

FC Viktoria Otrokovice – SK Líšeň 3:3 (1:3)

Branky: 8. Filip Přikryl, 64. Matěj Fiala, 86. Tomáš Mlýnek - 3. a 5. Reteno Elekana, 33. Patrik Demeter

Rozhodčí: Černý – J. Mayer, Křepský (Kordula)

Žluté karty: Hladík, Malý, Přikryl, Smékal, Kiška – Černín, Vítek

Diváci: 180

Otrokovice: Semanko – Fiala, Markovič, Přikryl, Jasenský – Malý – Kutáč (72. Koňařík), Buchlovský (46. Smékal), Hladík, Kiška – Telnar (46. Mlýnek). Trenér: Michal Hubník.

Líšeň: Vítek – Černín, Hlavica, Bednář – Vavřík, Daněk, Fall, Elekana (52. Jambor), Krška – Machálek, Fila (23. Demeter). Trenér: Miloslav Machálek.