Hosty k výhře nasměroval po čtvrt hodině hry Tomáš Mlýnek. Po změně stran přidal Kiška druhý gól. Domácí Rubý pak sice výsledek zkorigoval, ale závěr patřil Otrokovicím. Na 3:1 upravil kapitán Jasenský, kterého v nastaveném čase střídal Minář a právě on z penalty završil triumf Viktorie.

„Jsme samozřejmě spokojení. Výsledek až tolik nepřeceňujeme, ale výhra nad velmi kvalitním soupeřem určitě potěší. I když se zvedáme, byl to pro nás těžký zápas. Poctivost nás dovedla ke třem bodům, které jsou pro nás povzbuzení do další práce,“ uvedl kouč Otrokovic Roman Matějka.

Hlučín doma klopýtl podruhé za sebou. Domácí znervózněla vedoucí branka hostujícího Mlýnka v 15. minutě po výborném presinku a rychlém kontru.

Hosté dál pozorně bránili a spoléhali na rychlé brejky. Další chybu protivníka nekompromisně potrestal na začátku druhé půle Kiška. Ten po dlouhém nákopu a zaváhání domácího beka si navedl míč do vápna a střelou na zadní tyč zvýšil na 2:0.

Severomoravané pak přidali a kontaktní brankou Rubého zápas zdramatizovali. „Pak tam byla pasáž, kdy nás domácí hodně přitlačili. Jedním těžkým zákrokem nás podržel brankář, čtvrt hodiny před soupeř dokonce srovnal, ale gól kvůli ofsajdu neplatil,“ oddechl si Matějka.

Hlučín se dál tlačil do zakončení a s přibývajícími minutami otvíral svoji obranu, což Otrokovicím náramně svědčilo. Střídající Fiala svoji šanci ještě neproměnil, ale další výpady už skončily brankami.

V 78. minutě se parádně z trestného kopu trefil kapitán Jasenský, v závěru byl v pokutovém území domácího týmu faulovaný střídající Minář, který si vzal míč a proměněnou penaltou upravil na konečných 1:4. „Kluky musím pochválit. Bojovali, zápas odmakali. Prostě podali týmový výkon, který nás dovedl ke třem bodům,“ dodal Matějka.

Otrokovice se pokusí venkovní výhru potvrdit za příští sobotu doma proti Vrchovině.

MSFL, předehrávka 7. kola

FC Hlučín – FC Viktoria Otrokovice 1:4 (0:1)

Branky: 67. Rubý – 15. T. Mlýnek, 55. Kiška, 78. Jasenský, 90.+3. Minář z penalty

Rozhodčí: Havlín – Mayer, Černoevič (Vostřejž)

Žluté karty: Kolenko, Rubý, Hudeczek – Koňařík

Diváci: 283

Hlučín: Kolenko – Massaniec, Rubý (87. Pyclík), Padych (78. Buchvaldek), Opatřil, T. Dostál (46. R. Dostál), Hudeczek, Vengřinek, Wolf, Kraut, Dydowicz (46. Heller). Trenér: West.

Otrokovice: Gröger – Malý, Markovič, Koňařík, Vychodil (77. Bahounek), Jasenský (90.+1. Minář), Pančochář, Schlehr (87. Červenka) , Kiška (83. Fiala) , Vašulka, T. Mlýnek (73. Dekleva). Trenér: R. Matějka.