„Měl jsem z gólu samozřejmě velkou radost. Sice jsem se už v reprezentaci jednou trefil proti libereckému béčku, ale toto bylo v mezistátním zápase, takže jsem si to užil mnohem víc,“ přiznává s úsměvem osmnáctiletý zadák.

Česká reprezentační devatenáctka i díky premiérové brance slavičínského rodáka zvítězila v Dunajské Stredě nad federálním rivalem 3:1.

První duel v Senci skončil výraznější výhrou českých mladíků v poměru 4:0.

„V obou zápasech jsme byli lepší a zasloužili vyhrát,“ míní Kulíšek. „V prvním utkání Slováci nic neměli. V odvetě už na nás ale byli lépe nechystaní. Hráli mnohem důrazněji a agresivně. Šlo cítit, že po vysoké porážce byli hodně naštvaní,“ všiml si.

Osmnáctiletý obránce Slovácka David Tomeška.
Vlachovský? Jeden z nejlepších trenérů ve Slovácku, míní talent Tomeška

Zástupce Fastavu Zlín v prvním utkání odehrál závěrečných dvacet minut, v neděli nastoupil v základní sestavě a střídal až v závěru.

I když většinou hraje uprostřed obrany, tentokrát šel na kraj. „Na to, že jsem tam hrál poprvé, tak jsem to celkem zvládl,“ je přesvědčený.

Kulíšek byl jediným hráčem Fastavu v kádru české reprezentační devatenáctky, která se sešla minulé pondělí ve Velkých Bílovicích na Břeclavsku, odkud se pak přesunula do Sence, kde soustředění pokračovalo. „Některé tréninky byly zaměřené spíše na taktiku, jiné byly zase herní,“ líčí.

Talentovaným mladíkům se věnoval nejenom hlavní trenér David Holoubek, ale i jeho asistenti Tomáš Janotka, Antonín Kinský či Tomáš Horna.

Bývalý extraligový hokejista má u mladých fotbalistů na starosti kondiční stránku. „Za nominaci jsem byl fakt moc rád. Je to hrdost mít na sobě dres se lvíčkem na hrudi,“ prohlásil.

Kulíšek si práci bývalého kouče Sparty a Liberce považuje. „Pro mě je to velký trenér,“ říká.

„Po fotbalové i lidské stránce nám dává fakt hodně. Chce, abychom hráli náročný styl fotbalu. To znamená, že se snažíme co nejvíc presovat, což nám přináší i ovoce. Dvojzápas se Slovenskem jsme zvládli se skóre 7:1,“ přidává.

Česká reprezentace do 19 let se kvůli koronavirové pandemii sešla po dlouhých devíti měsících. A už na podzim ji v domácím prostředí čeká kvalifikace o postup na evropský šampionát této věkově kategorie.

V základní skupině se utká s Kazachstánem, Severním Irskem a Dánskem. Ještě předtím čeká Holoubkův tým turnaj v Portugalsku.

Krajský radní Jiří Jaroš (na snímku vlevo) s bývalým fotbalovým reprezentantem Karlem Poborským.
Jaroš se zasloužil o akademie pro Zlín i Slovácko. Čím odměnil Poborského?

Už za týden se ale bude mladý obránce hlásit trenéru Marku Kalivodovi na Vršavě, kde odstartuje letní příprava zlínské juniorky. Zatímco loni na podzim byl Kulíšek součástí dorosteneckého týmu Fastavu, od zimy se připravuje výhradně s béčkem.

Pozvánka do ligového mančaftu zatím nepřišla. „Samozřejmě bych byl za ni moc rád. Co mám ale zprávy, tak bych měl začít normálně s béčkem,“ říká.

Odchovanec Slavičína působí ve Fastavu čtyři roky. Žádný jiný sport kromě fotbalu neprovozoval. V TVD se potkal s dalšími známými hráči, bratry Čížovými nebo dvojčaty Vincourovými. Všichni vděčí za přestup do ligového týmu trenérovi Davidu Ptáčkovi.

„Hodně se nám věnoval, po fotbalové stránce nám dal nejvíc. Určitě má největší zásluhu na tom, že si nás vytáhli do prvoligového klubu,“ má jasno Kulíšek.