Hostující trenér Marek Kalivoda však ani přes jednoznačný výsledek úplně spokojený s výkonem mužstva nebyl.

„První poločas byl vyrovnaný, soupeř hrozil z brejkových situací. My jsme se na můj vkus až příliš pomalu rozehrávali. Druhá půle byla z naší strany o hodně lepší nejen v ofenzivě a kombinační hře, ale také v defenzivní činnosti. Soupeře jsme po přestávce k ničemu nepustili,“ prohlásil Kalivoda.

Pro mladé hráče Fastavu to však byl dobrý trest na začátku přípravného období. „Abychom však ve třetí lize nebyli jenom do počtu, musíme velmi důrazně zapracovat na některých činnostech,“ ví Kalivoda.

Sportovní manažer zlínské mládeže se však bude hlavně věnovat práci u ligového mančaftu, kde dělá asistenta Janu Jelínkovi. Třetiligovou rezervu bude mít v sezoně na starosti hlavně Luděk Marcaník, jenž z pozice asistenta povýší na hlavního kouče.

I v pátek v Hranicích vedl tým ze střídačky, Kalivoda duel sledoval společně s generálním manažerem Grygerou na tribuně.

„Byl to typický první zápas. Jelikož jsme v kondiční přípravě, na klucích byla až příliš vidět únava. Dlouho jsme se rozběhávali. Druhý poločas nám ale vyšel. Po prostřídání pěti hráčů a brankáře jsme převzali iniciativu a zápas rozhodli,“ uvedl Marcaník.

Fotbalisté Zlína vstoupí do další ligové sezony s novými dresy. Změn doznala domácí i venkovní sada.
Ševci mají nového generálního partnera. Ročně obdrží pět milionů korun

Béčko Zlína nyní trénuje každý den. Mladí fotbalisté Fastavu si volna užijí jenom v neděli. Příští týden bude stejný. „Jsme na Vršavě, kde máme veškeré zázemí, hřiště. Na Letné využíváme jenom posilovnu,“ hlásí.

Další zápas sehrají Zlínňané v sobotu v Opavě, kde vyzvou spíše kombinovaný tým z hráčů širšího kádru prvního mužstva a rezervy. „Soupeř má domluvený dvojzápas. Hraje s námi a Karvinou,“ informuje Kalivoda.

Béčko Fastavu se v létě utká ještě s Kozlovicemi a Brnem B. Generálku obstará duel s Kroměříří.

Zlínští trenéři už nemohou počítat se službami Veneného, který odešel do Uherského Brodu, Zahradník se zase vrátil na Baťov.

Přípravný fotbal -

SK Hranice – FC Fastav Zlín B 1:4 (1:1)
Branky Zlína B:
Lehký, Cabadaj z penalty, Šiška, Pobořil