Branky v generálce na třetí ligu zaznamenali Sklenář, Gettler a Vít Mlýnek, diviznímu celku z Vysočiny k lepšímu výsledku nepomohla ani vedoucí trefa Choka.

„Jsem rád, že jsme i poslední přípravné utkání výsledkově i herně zvládli. Samozřejmě nic nepřeceňujeme, mistrovské utkání budou úplně jiné, ale myslím, že jsme na těžké jarní boje dobře připraveni,“ vzkazuje soupeřům kouč zlínské juniorky Jan Jelínek.

Hrát ale musí mladí ševci hned od začátku. Proti Jihlavě totiž zapsali začátek a po trefě Choka Dau museli dotahovat náskok soupeře. „Je pravda, že vstup do zápasu nám až tolik nevyšel, ale s přibývajícími minutami jsme se zlepšili, vyrovnali hru a výsledek otočili,“ uvedl Jelínek.

Na obratu se podílel Gettler, který proměnil pokutový kop nařízený za ruku jednoho z hostujících hráčů, a také Sklenář, než se trefil po brejkové akci.

Ve druhé půli už byli fotbalisté Fastavu jednoznačně lepší a svůj náskok mohli několikrát navýšit, ale ze čtyř vyložených šancí proměnili pouze jednu. Výhru Zlína pojistil po rohovém kopu Vít Mlýnek.

Vysočina po přestávce vůbec nebezpečná nebyla, jedinou příležitost zahodil hostující Beltrán.

„V první půli jsme třetiligovému soupeři byli fotbalově rovnocenní. Šli jsme do vedení, když se po pěkné akci trefil Chok. Bohužel, domácí dokázali skóre otočit díky dvěma rohovým kopům. Při prvním využili chyby gólmana a druhý vedl k pokutovému kopu. Ve druhém dějství už jsme bohužel byli jen minimálně nebezpeční. Jedinou vážnější šanci neproměnil Beltrán. Zlín vstřelil třetí branku a zaslouženě si došel pro vítězství,“ zhodnotil duel na klubovém webu hostující trenér Michal Kadlec.

K vítězství účastníka MSFL přispěli i hráči z ligové soupisky, kteří neodjeli do Prahy, ale zůstali doma a pomáhali béčku. Po zranění se v rezervě rozehrává Bačo, v obraně hrál i Francouz Ngimbi, v záloze nastoupil Hellebrand, který se vrátil z reprezentačního srazu devatenáctky, a na hrotu se rval Chwaszcz.

Rezerva zlínského Fastavu vstoupí do druhé poloviny sezony derby proti béčku Slovácka. Utkání se hraje v sobotu dopoledne na umělé trávě v Kunovicích.

Přípravný fotbal -

FC Fastav Zlín B – FC Vysočina Jihlava B 3:1 (2:1)

Branky: Sklenář, Gettler z penalty, V. Mlýnek – Chok