„Jsem rád, že jsme v předstihu splnili předsezonní cíl a zachránili se. Bod s Frýdkem beru, protože soupeř má na jaře výbornou formu, výsledky a hraje dobrý fotbal. Nicméně naši kluci musí být lépe připravení na utkání a hrát naplno hned od začátku, nejenom až se na ně zatlačí,“ říká kouč zlínského béčka Luděk Marcaník.

MSFL, 29. kolo -
FC Fastav Zlín B – MFK Frýdek-Místek 2:2 (0:2)
Branky:
50. Martin Mlýnek, 63. Tobiáš Slovák - 10. Timofej Barkov, 13. Marián Kovařík. Rozhodčí: Bělák - Ogrodník, Dorotík (Prokop). Žluté karty: Šiška, Hellebrand, Chrudina – Juříček, Barkov. Diváci: 210.
Zlín B: Šiška – Němeček, Slovák, Hellebrand, Kulíšek, Pafka, Nečas, Číž (77. Chrudina), Hrdlička (16. Mlýnek, 90. Pobořil), Uhřík, Chwaszcz. Trenér: Marcaník.
Frýdek-Místek: Gergela – Blejchař, Massaniec, Velner, Burgo, Barkov, Konečný, Manzia (8. Zupko), Kovařík (78. Nieslanik), Raab (67. Juříček), Ruby. Trenér: Pištěk.

Začátek zápasu poznamenaly dvě nezaviněné zranění. Hosté museli střídat hned v 8. minutě, kdy šel dolů Madzia, na druhé straně nedohrál ani Hrdlička, jehož místo zaujal uzdravený Martin Mlýnek.

„ I díky tomu nucenému střídání jsme se dostali do hry. Martin nám obrovsky pomohl,“ chválí středopolaře Marcaník.

Ševci ve 13. minutě prohrávali 0:2. Skóre otevřel po parádně vyřešené brejkové akci zblízka dorážející Barkov, druhý gól Frýdku přidal po centru z levé strany nepokrytý Kovařík.

„Frýdek měl skvělý nástup. Využil dvakrát našeho zaváhání, kdy jsme lacině propadli. Pro nás to byla velká sprcha,“ přiznal Marcaník.

Domácí mladíci se za nepříznivého stavu zvedli, vyloženou šanci si ale v prvním poločase nevypracovali.

Fastavu pomohla až obrovská bouřka v kabině o přestávce. Trenér Zlína hráčům vyčítal laxní přístup i menší důslednost při bránění. „Bohužel na kluky musíme být neustále přísní a šlapat jim na krk,“ vadí Marcaníkovi.

Důrazná domluva na mladé fotbalisty platila. Martin Mlýnek totiž hned na začátku druhé půle s přispěním soupeřova obránce přehodil hostujícího gólmana Gergelu a snížil na 2:1.

„V tu chvíli jsme se přesvědčili, že jsme schopní hrát s každým. Zápas jsme dál měli pod kontrolou a skóre zaslouženě srovnali,“ uvedl Marcaník.

Na konečných 2:2 upravil obránce Slovák.

V závěru se oba týmy snažily strhnout vítězství na svoji stranu. Vypracovaly si i šance, ale výsledek se již nezměnil.

Zatímco Frýdek-Místek zůstal v tabulce osmý, juniorka Zlína je čtrnáctá. V týdnu ji čekají hned dva venkovní zápasy. Ve středu se představí v Hlučíně, v sobotu mladé ševce čeká derby s Kroměříží.