„Přelom roku si pro mě připravil kolotoč. Po dlouhých letech opouštím milovaný Zlín, ale to k fotbalovému životu patří. Chtěl bych ze srdce poděkovat vedení klubu, všem lidem kteří mě podporovali, hráčům a fanouškům za ty báječné roky fotbalu. Jsem nesmírně vděčný. Stejně tak si vážím důvěry, která se mi dostává a udělám maximum abych nezklamal,“ napsal na svém profilu na sociální síti facebook Jan Jelínek.

Luhačovický rodák míří do Mladé Boleslavi společně s Davidem Holoubkem, který po odvolání Marka Kuliče nově povede Středočechy.

Jelínek si už vyzkoušel vést coby hlavní kouč prvoligový tým Zlína. V letošním roce kromě třetiligové juniorky ševců působil také u české fotbalové reprezentace do osmnácti let, u které společně s plzeňským Ondřejem Šimlem pomáhal hlavnímu kouči Aleši Křečkovi coby asistent.

Stejnou funkci bude zastávat i ve městě automobilů, kde se bude hlásit ve středu na startu přípravy. 

V průběhu aktuálního ročníku vedle Mladé Boleslavi změnily trenéra další čtyři týmy.

V září v Hradci Králové vystřídal Jozefa Webera na lavičce Václav Kotal a v Karviné po odvolaném Tomáši Hejduškovi nastoupil Juraj Jarábek.

V říjnu po Pavlu Vrbovi převzal Zlín Bronislav Červenka. Od Českých Budějovic na konci listopadu odešel první z trenérského dua Marek Nikl, v prosinci pak i Tomáš Zápotočný. Dynamo by jméno nového kouče mělo oznámit v tomto týdnu.

Trenér fotbalistů Bronislav Červenka se svými asistenty.
Do konce týdne by mohli přijít dva hráči, věří Červenka. Prioritou je útočník

Vedení Zlína nyní musí vyřešit složení realizačního týmu béčka, které zahájí zimní přípravu v pondělí 8. ledna.

Mladí ševci jsou po podzimu v MSFL s devatenácti body třináctí.