„Kouč Martin Onda u nás končí po vzájemné dohodě. Nic jiného v tom nehledejte. Je potřeba mu poděkovat za skvěle odvedenou práci. Před lety s klubem po dlouhých devatenácti letech postoupil do moravskoslezské ligy, kterou se nám letos podařilo udržet i pro nadcházející sezonu,“ uvedl Josef Hamšík, předseda ČSK Uherský Brod. „Na jeho úspěšnou misi se pokusí navázat Lukáš Pazdera, kterému chceme dát šanci. Je to mladý ambiciózní trenér, jenž bude sbírat především cenné zkušenosti,“ dodal Hamšík.

Ke změně rovněž dochází v úseku mládeže. Novým šéftrenérem mládeže byl jmenován Zdeněk Šebesta, který naposledy vedl muže Újezdce. Ve funkci vystřídá Marka Kúdelu, jenž se posouvá na post asistenta trenéra u mužů.

Fotbalista Patrik Brandner.
Druhý páteční podpis, druhá ofenzivní posila. Slovácko představilo Brandnera

„Trenér Šebesta zná dokonale zdejší prostředí. V minulosti u nás trénoval muže i mládež. Jeho hlavním cílem bude naplnit stavy ve všech mládežnických kategoriích, kterých máme momentálně devět od školičky až po starší dorost. Dále bude mít za úkol pozvednout úroveň našeho mládežnického fotbalu, zejména pak v kategorii dorostu. Jedině tak můžeme být do budoucna konkurenceschopní,“ uvědomuje si Hamšík.

Kdo je Lukáš Pazdera?
Lukáš Pazdera je bývalý mládežnický reprezentant. V roce 2004 nastoupil celkem k 15 zápasům v dresu reprezentace do 17 a 18 let. V lize odehrál 134 zápasů a vstřelil 3 góly.

Na postu pravého beka zahájil profesionální kariéru v roce 2005 v dresu Zlína. V roce 2012 hostoval v divizním Milevsku. Se Zlínem zažil v sezoně 2014/2015 postup do 1. české ligy. V prvním kole Synot ligy 2015/2016 zajistil vítězným gólem Zlínu výhru 1:0 na hřišti Bohemians 1905 a premiérové tři body pro své mužstvo.

Trenér Martin Onda po dvou letech končí u třetiligových fotbalistů Uherského Brodu.
Trenér Onda se rozloučil s fotbalisty Uherského Brodu porážkou v Rosicích

Se zlínským týmem slavil v sezoně 2016/2017 triumf v českém poháru. V červnu 2017 přispěl k zisku další trofeje, premiérového Československého superpoháru (po zdolání Slovanu Bratislava). V týmu převzal po odchodu stopera Jakuba Jugase do Slavie Praha roli kapitána.

V červenci 2017 oznámil vedení Fastavu Zlín, že se dohodl v půlročním předstihu na smlouvě s Baníkem Ostrava, nováčkem ligové soutěže 2017/2018. Hráčem Baníku se měl stát v lednu 2018, ale kluby se mezi sebou dohodly ještě během letního přestupního období a Pazdera se do Ostravy stěhoval již v srpnu 2017. Ligovou kariéru zakončil v Příbrami.

Autor: Petr Zpěvák