„Zápas jsme zvládli velice dobře. Kluci plnili taktické pokyny, bojovali o každý míč, od začátku do konce jezdili po zadku. Makali. Odměnou jim byl velice dobrý výkon a vítězství,“ zářil po konci úspěšného střetnutí hlavní kouč kvítkovického mančaftu Petr Zapalač, jenž vyzdvihl i rosický pažit. „Měli perfektně připravené hřiště, na takovém musela být radost hrát,“ smekl Zapalač.

Kvítkovice se díky výhře posunuly na pátou příčku třetí nejvyšší fotbalové soutěže u nás. „Po zaváhání s Blanskem, Frýdlantem a Znojmem jsme si říkali, že nemůžeme pomýšlet na vyšší pozice. Tabulka je však tak vyrovnaná, že jsme zpátky nahoře. Vážíme si toho!“

Klub z Otrokovic se v dalším soutěžním zápase představí proti lídrovi soutěže z Kroměříže, který v dosavadních deseti utkáních sezony nenašel přemožitele. „Disponují skvělou ofenzívou s kvalitními střelci i výborným středem. Čeká nás nejtěžší možné utkání, rozhodně bude vyhecované. Nechceme si pokazit domácí bilanci,“ poukazuje mladý kouč na čtyři vítězná utkání a jedinou porážkou před vlastními příznivci.

Poslední měření sil obou mančaftů proběhlo prvního dubna. Tehdejší Otrokovice šly ke konci poločasu do deseti, v závěru první půle otevřely skóre. Kroměříž sice díky Votavovi srovnala, o výhře Viktorie rozhodl současný kapitán Pernatskyi.

Petr Zapalač v klubu ještě působil jako asistent trenéra Jana Žižky. „Na to utkání si pamatuji moc dobře, víme, co od něj očekávat. Kroměříž je v letošním ročníku ještě kvalitnějším týmem, posunula se dále. Právem jí náleží první místo tabulky,“ chválí někdejší hráč Žižkova či Znojma hanáckého soupeře.

Jak už bylo předesláno, fotbalisté Kvítkovic patří na pátou pozici MSFL. Na první Kroměříž ztrácí deset bodů. „Utkání nám ukáže, jak na tom jsme, kde se nacházíme. Především chceme předvádět dobrý fotbal a posouvat mladé hráče.“

Mužstvo kolem Petra Zapalače se v letošním ročníku potýká s užším kádrem. Z tohoto pohledu už vyhlíží konec podzimní části. „Máme tři zraněné hráče, proti Rosicím jsme na střídačce měli dva dorostence. V zimní přestávce budeme tlačit na zisk tří čtyř hráčů, abychom do každé řady měli sílu na lavičce. Potřebujeme kvalitu čerstvých hráčů, trochu nás to omezuje,“ dodává hlavní kouč Kvítkovic.

Páteční utkání proti lídrovi soutěže začíná v 15.30 hodin.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...