Ševcům k bodům nepomohly ani posily z ligového mužstva Rakovan, Bačo, Cedidla, Hnaníček nebo Slaměna.

„O nic to ale nebylo. Více bych čekal i od svých hráčů z juniorky. Třeba Rakovan nás hodně podržel hodně. Byl oporou, hlavně díky němu jsme nedostali víc branek I Hnaníček byl hodně aktivní,“ uvedl kouč zlínského béčka Jan Jelínek, který byl více naštvaný na styl hry a nekvalitu ve finální fázi, než na výsledek a další prohru.

„Když už se dostaneme k brance soupeře, nejsme schopní akci dotáhnout nebo vůbec nacentrovat,“ zlobí se Jelínek.

Rezerva Zlína si před týdnem neporadila s defenzivou Vrchoviny a v neděli dopoledne si nepřišla ani na obranný val Blanska. „Sužuje nás nekvalita v útočné fázi. Hrajeme pouze po šestnáctku,“ říká Jelínek.

„I když se dostaneme do nebezpečných prostor a před branku soupeře, stejně nám chybí kreativita, moment překvapení a větší kvalita v předfinální a finální fázi,“ přidává zklamaně.

Zlínští fotbalisté sice začali v Blansku dobře a po většinu času měli míč na svých kopačkách, ale pořádnou šanci si nevypracovali. „Sice jsme měli opticky více ze hry a byli více na míči, ale domácí byli rozhodně o dost nebezpečnější,“ přiznává Jelínek.

Klíčová chvíle utkání přišla ve 35. minutě. Blanenští dokonale využili brejkovou situaci a po centru z levé strany Přerovský uklidil balon do sítě. Míč se za Rakovana dostal koníčkem od země a skončil přesně u tyče.

Domácí si těsné vedení ve druhé půli pečlivě hlídali. Hosté sice neustále dobývali blanenskou obranu, ale na vyrovnání nedosáhli.

Zlínská rezerva tak v MSFL padla i potřetí a dál zůstává bez bodu. Dlouhé čekání na první výhru může utnout v neděli v Luhačovicích, kde hostí Vyškov.

FORTUNA MSFL, 3. kolo 

FK Blansko – FC Fastav Zlín B 1:0 (1:0)

Branka: 35. Daniel Přerovský

Rozhodčí: Páral – Silný, Tomanec (Vlčnovský).

Bez žlutých karet

Diváci: 986

Blansko: Doležal – Buchta, Huška, Přerovský (88. Feik), Sedlo, Schwendt (65. Paděra), Štrbák, Štrombach (85. Fabuš), Šulek, Urbančok (73. Minch), Žák (77. Tulaydan).

Zlín B: Rakovan – Bačo, Cedidla, Červenka (65. Košák), Hnaníček, Kolář, V. Mlýnek (76. Kaláb), Gettler, Slaměna, Štěpánek (83. Gerža), Váňa (46. Pafka).