„Remíza je asi zasloužená,“ míní kouč Fastavu Jan Jelínek. „Každý z týmů měl chvilku navrch. Já jsem rád, že máme alespoň bod, který snad bude tím zlomovým. Věřím, že nyní půjdeme konečně nahoru,“ doufá Jelínek.

Diváci v Luhačovicích viděli divoké utkání se spoustou vzruchu a důrazných osobních soubojů. Zlínské juniorce, která se proti Vyškovu obešla i bez hráčů ligového mužstva, vstup do zápasu vyšel skvěle.

Hned ve 4. minutě se prosadil Gettler. „To jsme chtěli,“ radoval se Jelínek. Euforie ale rychle vyprchala. Hosté z Vyškova totiž přispěchali s bleskovou odpovědí. Trefil se Krejčí a začínalo od začátku.

„Bohužel znovu jsme dostali gól ze standardní situace,“ kroutil hlavou Jelínek. „I když to na tréninku nacvičujeme, nesmíme v tom polevit. Musíme být při bránění ještě lepší,“ zdůrazňuje někdejší ligový fotbalista.

Hosty vyrovnání nakoplo, domácí mladíci se pak dlouhé minuty spíše bránili. „Dostali jsme se pod tlak,“ přiznává Jelínek. I přesto si zlínské béčko na konci první půle vypracovalo slušné příležitosti, ale skóre se nezměnilo.

Druhá půle byla podobná. „Hra se přelévala z jedné strany nahoru. Bylo hodně nákopů, osobních soubojů. Chvilku jsme měli navrch my, pak zase soupeře,“ řekl Jelínek.

Jelikož se už žádná šance neujala, skončil svižný duel spravedlivou remízou 1:1.

Mladí ševci získali v MSFL první bod, na který budou chtít navázat za týden v Ostravě, kde vyzvou béčko Baníku.

Fortuna MSFL, 4. kolo

FC Fastav Zlín B – MFK Vyškov 1:1 (1:1)

Branky: 4. Vilém Gettler – 10. Jan Krejčí

Rozhodčí: Vojáček – Vejtasa, Slabý

Žluté karty: Váňa, 34. Košák, Tkadlec, Šiška – Krejčí, Sečkář

Diváci:120

Zlín B: J. Šiška – Červenka (81. Gerža), Cedidla, Štěpánek, Košák, Tkadlec, Pafka (68. Hrdlička), Váňa (74. Strachoň), Gettler (86. Němeček), Mlýnek (86. Kaláb), Kolář.

Vyškov: Spurný – Hanuš, Smrčka, Smékal (80. Matocha), Langer, Lahodný, Jaroš (61. Zbořil), Křivánek, Krejčí, Sečkář, Němeček.