„S výsledkem pochopitelně panuje spokojenost, vždy je lepší vyhrát," nepopírá hlavní kouč Valachů Pavel Hajný, který však ke svému týmu měl výhrady.

„Vytvořili jsme si mnoho šancí, jejich neproměňování mě mrzí, s tím spokojený být nemůžu. Pokud branky dávat nebudeme, tak se nám to v sezoně vymstí," uvědomuje si Hajný. Ten naopak vyzdvihl stoperskou dvojici. „Na divizi by měla být nadstandardní."

Zatímco Valaši v generálce na novou sezonu konečně zvítězili, Baťov i podruhé pod novým koučem Jindřichem Lehkoživem padl. Teprve včera přitom vedl první společný trénink.

„Budeme muset zapracovat na obranné fázi –⁠ děláme hodně chyb, dostáváme laciné branky. Soupeři si vypracovávají dost šancí," zmínil Lehkoživ jeden z dosavadních nešvarů.

Nový kouč Baťova v průběhu zápasu provedl mnoho změn k sestavě.

„Chtěl jsem vidět všechny kluky, i ty, kteří byli loni na hostování, proto jsme to tak prostřídali. Kvalita se pak ukázala na straně Valašského Meziříčí," uznal po zápase.

Zdroj: Radek Štohl

Radost tak alespoň mohl mít z některých pasáží v prvním poločase.

„I když se soupeř dostal do dvou tří šancí, tak jsme se ujali vedení. K tomu jsme si vypracovali další dvě tři příležitosti, navíc jsme neproměnili pokutový kop," litoval Jindřich Lehkoživ.

Během úvodních 45 minut došlo na straně Baťova k netradičnímu zranění.

Zdroj: Radek Štohl

„Patrik Šiška si vykloubil prst. Musím poděkovat hostující masérce, dokázala to dát do pořádku."

Baťov už příští sobotu od 17 hodin v rámci MOL Cupu doma přivítá třetiligový Hodonín. Valašské Meziříčí se rovněž v předkole domácího poháru představí na půdě Vsetína. Utkání začne o hodinu později.

Přípravný fotbal, Sušice

SK Baťov 1930 –⁠ TJ Valašské Meziříčí 1:3 (1:0)