„Měli jsme celkem obavy z toho, jak po tak dlouhé době vstoupíme do prvního ostřejšího zápasu. Nakonec to ale bylo celkem slušné,“ glosoval start TVD do utkání kapitán Ondřej Školník, který sám ve 28. minutě zvyšoval už na 2:0.

To obral o míč hostujícího Pavelku a sólo akci zakončil střelou z hranice vápna na bližší tyč.

„Zachytil jsem balón, a když jsem prošel na vápno, chtěl jsem nahrávat, ale na bližší tyči byl prostor, tak jsem to zkusil a padlo to tam,“ popisoval svou trefu jednatřicetiletý kanonýr.

Holešov však vzápětí snížil a na startu druhé půle měl dvě tutové šance na vyrovnání. Slavičín zachránil gólman Vypusťák.

„Celé to pramenilo z našich chyb, hráli jsme pomalu a soupeř to vycítil a využil toho. Naštěstí nás Standa podržel, smrdělo to vyrovnáním. I ta inkasovaná branka byla laciná. Pak už jsme se ale zlepšili a dobře to dopadlo,“ řekl Školník směrem k poslední půl hodině, kde už domácí kontrolovali hru a sám domácí kapitán v 83. minutě přidal pojišťující trefu na 3:1.

Centr Kociána se snesl do vápna přesně na něj a i přes dvojitý blok soupeře dokázal skórovat.

„Dostal jsem dobrý balón, střílet jsem ale nemohl. Hodil jsem si ho tedy zpátky, se štěstím to vyšlo a spadlo to tam,“ popisoval útočník jednoho z aspirantů na vítězství v divizi E. Loni v době přerušení byli hráči TVD na čele.

„Musíme trochu potrénovat, fyzička úplně není a fotbalovou snad přijde. Cíle jsou nejvyšší příčky, co jiného. A samozřejmě dohrát sezonu,“ zakončil Ondřej Školník.

Jeho tým čeká start do nové ligové sezony v neděli 8. srpna, od 10:15 na svém hřišti přivítá Šumperk.

Autor: Jakub Kudláč