Stejně jako trenér Martin Kolář i oba dvacetiletí kluci uznali, že jejich soupeř byl tentokrát lepší.

„Slavičín prokázal obrovskou kvalitu. Herně nás téměř k ničemu nepustili a zatlačili nás do hluboké defenzivy. Výsledek odpovídá průběhu,“ zhodnotil zápas Matěj Kubiš. „Na derby se vždycky těším. Mrzí mě, že jsme nepředvedli lepší výkon,“ povzdechl si brumovský záložník.

FC TVS Slavičín vs. FC Brumov
Valašské derby jako řemen. Pět branek a výhra favorita. Podívejte se...

Aktivitu Slavičína na svou kůži doslova pocítil strážce brumovské branky Tomáš Pjajko“ „Místy jsem se cítil jako na střelnici. Hořeli jsme v obraně, z čehož pramenilo velké množství střel.“

Ty mladý gólman na poprvé, někdy i na podruhé byl schopný zneškodnit, potřetí to už ale nešlo.

„Po střelbě jsme nepřistupovali zodpovědně k hráčům. Ti pak měli čas a prostor pokusit se zakončit znovu, což se ukázalo být osudovým při druhém slavičínském gólu,“ dodal Pjajko.

„Třetí gól ze standardky byl podle mě naprosto zbytečný. Zvrátit průběh utkání pak bylo téměř nemožné,“ ukončil ohlédnutí za zápasem brumovský gólman.

V průběhu přípravy přišla do broumovského vedení změna. Trenéra Pavla Charváta vystřídal staronový kouč a taky bývalý hráč Martin Kolář.

Jak tuto výměnu v kabině vnímají? „Změna trenéra přinesla do týmu nový impuls. Podle mě se zlepšila i tréninková morálka, a navíc Martina už všichni známe,“ ocenil Pjajko.

„Tréninky jsou sice náročné, ale taky velice pestré a zajímavé. Myslím, že v tom máme oproti konkurenci výhodu,“ oceňuje Kubiš.

David Juřica
David Juřica zůstává Brumovu dál věrný

Uplynulou sezónu se Brumov potácel na spodních místech tabulky a dá se říct, že koronavirus jim pomohl zachránil místo v divizi E. Ambice do rozjíždějící sezony jsou podle hráčů jasné a možnost sestoupení si nepřipouští.

„Jdeme do toho naplno zápas od zápasu. Každé utkání je pro nás důležité. Chceme se zachránit a udržet v Brumově divizi,“ zkonstatoval vyhlídky do budoucna Pjajko. „Nikdo z nás nechce spadnout. Musíme si místo v divizi uhájit,“ doplnil svého spoluhráče Kubiš.

KAREL SOLAŘ