„V dost kombinované sestavě jsme doufali alespoň v bod, ale popravdě v nasazení a odhodlání a soubojích nás domácí přetlačili,“ posteskl si jeden z trenérů Baťova Jindřich Lehkoživ.

Fotbalisté Slavičína (v modrém) v úvodním kole divize E zvítězili v Nových Sadech 2:1.
Divizní Slavičín se popral s odchody na výbornou. Slaví šťastné vítězství!

Úvod patřil aktivnějšímu Šternberku a přitlačil hosty na jejich polovinu. „Paradoxně jsme se ze sevření rychle vymotali vedoucí trefou Sotoláře. Škoda jen, že odpověď Hanáků přišla tak rychle, po rohu vyrovnali,“ mrzí ještě nyní Lehkoživa. „Do přestávky ještě gólman Vitásek zneškodnil sólo, na druhé straně Bršlica trefil břevno!“ doplnil.

Po přestávce se obraz hry vyrovnal a dlouho nebyla k vidění vážnější šance. „Ve zbytku času jsme měli problémy s agresivitou domácích, byli více na míči. V 78. minutě jsme bohužel neuhlídali další standardku, roh, kdy se prosadil hráč na zadní tyči. A chvíli na to jsme zbytečně prohráli souboj ve středu hřiště a domácí vedli 3:1. Naše závěrečná snaha byla korunována kontaktní brankou, ale ani přeskupení na vyrovnání nestačilo. Šternberk v samém závěru potrestal naši další hloupou ztrátu,“ zhodnotil zápas trenér.

Fotbalisté Holešova (v bíločerném) na úvod nového ročníku divize E doma porazili Nový Jičín 3:1.
Podívejte se! Divizní Holešov slaví na úvod výhru. A co další posily?

Baťov se musí vyrovnávat s letními ztrátami opor, na dovolené navíc byli Tkáč s Bršlicou. „Sestava byla slátaná. Jsme si vědomi nutnosti doplnění kádru, zvláště závěr nám ukázal, že nám chybí na lavičce větší kvalita. Věřím, že se nám podaří kabinu oživit, ale zatím dál hledáme a čekáme na konec přestupového okna. Do té doby musíme trpělivě pracovat,“ nabádá kabinu Jindřich Lehkoživ.

ŠTERNBERK - BAŤOV 4:2 (1:1)

Branky: 14. Drmola, 78. Vašička, 90. Komárek, 83. Zifčák - 8. Sotolář, 90. Chytil. Rozhodčí: Tvardek, 205 diváků.