Fanoušci fotbalu v regionu tipují hokejové zlato
Fanoušci fotbalu v regionu tipují výsledek hokejového finále. Podívejte se

„Ohromně důležití výhra, možná zpětně ještě doceníme získaný bod ze Vsetína. Ovšem definitivně rozhodnuto o našem udržení ještě není,“ varuje kouč Baťova Jindřich Lehkoživ, jehož výběr již na poslední Přerov má tři kola před koncem náskok sedmi bodů. „Sestupovat ale může ještě i předposlední celek. K jistotě potřebujeme asi ještě alespoň tři body,“ spočítal.

Jeho výběr, který nakonec vsadil na přírodní trávu, dlouho bojoval s nervozitou. „Odražené míče sbíral soupeř, jenž byl živější a důraznější, ale kromě jedné šance jsme je v prvním dějství k ničemu nepustili, naopak my dvě sami spálili,“ zamrzelo kouče Baťova.

Zdroj: Břenek Martin
Zdroj: Břenek Martin
Zdroj: Břenek Martin

Základem úspěchu byla precizní práce v defenzivě. „Opět jsme se vyvarovali hloupým chybám, to byl základ! Po změně stran jsme zlepšili přístup, třebaže dvakrát nám zatrnulo, kdy míče propadly těsně vedle naší tyče. Měli jsme další brejkové situace a jednu čtvrt hodiny před koncem využili, když po přihrávce na zadní tyč dotlačil Kopecký,“ pousmál se Lehkoživ, jemuž zatrnulo osm minut před koncem.

To když po faulu na Šišku zahodil penaltu Zapletal. „Bohužel přestřelil. Mé obavy se naštěstí nenaplnily a třebaže soupeř zjednodušil hru, nakopávanými míči nás už pořádně neohrozil,“ oddechl si.

A co výhra pro Baťov znamená? „Nic zásadního, musíme dál bojovat prát se s personální nepřízní osudu. Ale klukům se po sobotě bude lépe dýchat,“ přiznal.

Před dalším domácím duelem se Všechovicemi asi bude scházet čerstvě zraněný Bíma, ale pokusí se omilostnit potrestaného Sotoláře. „Doufám, že to zvládneme. Celá sezona je hodně divoká, na lavičce Baťova jsem přišel snad o tři roky fotbalového života. Nepamatuji totiž týden, kdybychom neřešili nějaké problémy - kolik nás je, nebo v poklidu dohraného zápasu,“ upřesnil Jindřich Lehkoživ.

BAŤOV – KOSTELEC N. H. 1:0 (0:0)

Branka: 77. Kopecký.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...