„Brumovu sluší, má na to, aby navázal na předešlé úspěšné sezony,“ je přesvědčen trenér nováčka Pavel Charvát, který povede třetí tým uplynulého krajského přeboru i ve druhé sezoně za sebou.

„I kdyby se do divize nepostoupilo, obě strany byly rozhodnuté pokračovat v rozdělané práci. A to nejen u prvního týmu mužů,“ potvrdil 49letý kouč, učitel tělocviku a biologie na valašskoklobouckém gymnáziu.

Na pondělním prvním tréninku nové sezony se hlásilo více než 25 hráčů, mezi kterými již chyběli Vítek s Doleželem, kteří mají namířeno do konkurenčního Vsetína.

„O dalších odchodech nevím. Připravovat se budou první i rezervní tým dohromady, neboť ještě mám dost dovolenkových a pracovních omluvenek,“ přiznává Charvát, jenž s vedením klubu pochopitelně pracuje na adekvátním posílení.

Fotbalisté Zlína (žluté dresy)  v generálce porazili slovenskou Senici 3:0. Na snímkuje Dominik Mašek. Foto: pro Deník/Jan Zahnaš
Mašek se těší na spolupráci s Csaplárem. Jeho styl mi sedí, říká

„Protože jsme sezonu dohrávali s dvanácti hráči, musíme posílit na každém postu nejlépe o rozdílového hráče. Nejvíce nás ale tlačí bota v útoku – inzerát na střelce visí u nás již několik měsíců,“ s úsměvem přiznává trenér.

„Do přípravy jsme zařadili několik nových hráčů na zkoušku – z okolí, ale i ze Slovenska. Dokud ovšem nedojde k dohodě všech stran, konkrétní nebudu,“ omluvil se v civilní profesi pedagog.

Během krátké přestávky nic originálního nevymýšlí, tradiční přípravu třikrát týdně s balonem zpestří dva přípravné víkendové duely se slovenskými výběry – třetiligovou Lednickou Rovnou a s divizním Kvašovem.

„Ostrou generálkou se tak pro nás stane poslední červencovou neděli pohárový duel se Stráním,“ už se těší trenér nováčka. Stejně jako na nový model divize E, ve kterém se představí hned sedm nových celků včetně Brumova.

„Reorganizace a snížení účastníků ve skupinách na 14 je skvělý krok. Bude se méně cestovat, k vidění bude více duelů celků z okolí s nádechem derby. Nadšen jsem z obnovení valašského El Clasica se Slavičínem, který jsem naposledy zažil někdy před dvaceti lety ještě coby aktivní fotbalista,“ zavzpomínal Charvát.

„Největší radost mám však z faktu, že se konečně nebudou v případě remízy kopat penalty. Toto pravidlo v krajských soutěžích je podle mne katastrofa, deformuje to soutěž,“ má jasno lodivod divizního Brumova.