„Nejsme kapela, abychom pořád vyhrávali,“ zopakoval s úsměvem známou sportovní hlášku kouč TVD Petr Slončík.

„Na těžkém terénu a v dešti k vidění moc pěkný fotbal nebyl, bylo to hodně takticky svázané, plné faulu a standardek. Domácí dali tři góly, proto vyhráli,“ konstatoval smířlivě Slončík.

FRÝDLANT N. O. - SLAVIČÍN 3:1 (0:0)

V první půli měli hosté dvě slibné šance, ale Elšík ani Školník nemířili přesně. „Z úvodní holomajzny plné nakopávaných míčů jsme více nevytěžili,“ pustil se do hodnocení utkání trenér Valachů.

„První góly byly o dohrávce či vypadlém balonu. Při prvním domácí dohráli standardku, při druhém jsme nezvládli situaci před bránou. Rychle se nám sice po pěkné individuální akci a faulu na Juřicu podařilo z penalty snížit, ale chvíli na to jsme udělali chybu ve středu hřiště a soupeř nám zasadil rozhodující úder,“ mrzí Slončíka.

Obejít se přitom musel bez opor Petra Švacha a Kociána. „Ostatní za ně to musí vzít na sebe. Nechci se na nic vymlouvat, stejně tak musím pochválit mladého rozhodčího Kotalu, jenž na svůj věk zvládl zápas o čelo na těžkém terénu na výbornou,“ dodal trenér Slavičína.

Branky: 59. a 71. Velička, 56. Šafner – 66. Školník. Rozhodčí: Kotala, 195 diváků. Slavičín: Vypušťák – Elšík, Kořenek (71. Fojtů), Horáček, Goňa (77. Salajka), Školník, Mezírka, Kalus, Šebák (56. Žůrek), Juřica, T. Švach. Trenér: Slončík.

Lukáš Železník
Železník dohrál po dvou minutách. Kluci se za něj porvali, těší Kameníka