„Velmi cenný a šťastný skalp, ve zdejším specifickém prostředí se hned tak vyhrávat nebude,“ cítí trenér Slavičína Petr Slončík.

Fotbalisté Holešova (v bíločerném) na úvod nového ročníku divize E doma porazili Nový Jičín 3:1.
Podívejte se! Divizní Holešov slaví na úvod výhru. A co další posily?

Na kvalitním terénu první půle patřila Valachům, které ve 23. minutě poslal do vedení Juřica. „K vidění byl zajímavý zápas se spoustou šancí. První poločas jsme byli lepší, měli i další šance, přičemž i domácí zahrozili. Škoda, že po přestávce jsme náskok nenavýšili, jednou jsme trefili břevno,“ zalitoval kouč TVD.

Zvláště, když dvacet minut před koncem Nové Sady po zaváhání obrany vyrovnaly. „Soupeř se dostal do tlaku, stejně jako my hrozil ze standardek. V samém závěru, z poslední akce, rohu se k nám štěstí přiklonilo,“ pousmál se Slončík.

„Celkově musím kluky pochválit, třeba takový Mates Fiala musel hrát stopera. Kluci navázali na pohárový výkon, měli drajv i nasazení. V tomto rozpoložení je vstup hodně důležitý!“ ocenil Slončík.

Po nenadálém odchodu Rožka a Deklevy do kádru rivala ze Strání se vedení podařilo zareagovat příchodem Tomáše Chrudiny, defenzivního leváka. „Pochází z Valašské Polanky, je hráčem rezervy Zlína a naposledy hostoval v Uherském Brodě,“ upřesnil trenér, jenž věří ještě v další doplnění. „Uvidíme, co dál vznikne,“ dodal Petr Slončík.

NOVÉ SADY - SLAVIČÍN 1:2 (0:1)

Branky: 70. Ambrož - 23. a 92. Juřica. Rozhodčí: Gasnárek, 201 diváků.