Kvůli rozsáhlé rekonstrukci odehrají svěřenci slovenského trenéra Igora Gúčika většinu podzimu v azylu nebo na soupeřových hřištích. „Je to problém, protože v minulé sezoně získalo mužstvo venku jediný bod,“ připomíná Gúčik. „Musíme se soustředit hlavně na defenzivu, abychom inkasovali méně branek. Deset zápasů venku je fakt hodně. Bude to těžké, ale musíme nějaké body dovézt,“ říká kouč Strání.

Šebestův nástupce společně s vedením klubu stále shání posily. „Doufám, že do startu divize ještě někdo přijde,“ věří třiačtyřicetiletý kouč. Zatímco kádr Strání doznal v letní přestávce řady změn, vsetínští fotbalisté před startem nové sezony přišli pouze o Kapustu, který se vrátil do Poličné. Trenér Miroslav Mičega bude dávat příležitost dalším odchovancům z dorostu. „Jsem za- jedno s filozofií klubu, že na Vsetíně nebudou hrát hráči odjinud, aby nebyli lepší než ti místní a zabírali jim místo,“ říká na úkor posílení slovenský kouč Vsetína.

Slavičín v divizi E povede Petr Slončík, který v klubu nahradil Pavla Prešnajdera. „Věřím, že budeme hrát dobrý fotbal a v tabulce bojovat o nejvyšší příčky,“ přeje si Slončík