„Byl to strašně těžký zápas. Jsme moc rádi, že jsme to dokázali udržet. Dlouho to bylo jenom 1:0, na konci už jsme to vůlí ubojovali,“ vydechoval po závěrečném hvizdu osmadvacetiletý forvard.

Klíčová chvíle přišla v 65. minutě. Centr Goni z pravé strany přelétl stopera Čtvrtníčka, míč se dostal k nepokrytému Juřicovi a ten pohotově skóroval.

„Stoper to podběhl, já jsem si míč nějakým způsobem zpracoval a vystřelil. Jsem rád, že to tam zapadlo,“ usmíval se.

Fotbalisté Slavičína (v modrých dresech) zvítězili ve 2. kole divize E na hřišti konkurenčního Strání 2:0
Slavičín vyloupil Strání. Bojovný zápas dvěma góly rozsekl Juřica

Druhá trefa přišla až v samotném závěru. Hostující kapitán Švach podržel míč. Chytře pak přihrál právě Juřicovi, který podruhé v zápase propálil nešťastného Popelku. „Byla to krásná přihrávka a taky trochu štěstí, protože gólman si na míč sáhl,“ připomíná.

V té chvíli nebylo co řešit. Strání nemělo čas odpovědět. Přitom ale krajského rivala dlouho trápilo.

První poločas však přinesl zbytečně nervózní bitvu se spoustou faulů, přerušení, postrkování i slovních výměn.

„Je začátek soutěže, všichni chtějí získat body,“ zůstal v klidu Juřica. Zatímco ostatní se handrkovali, on si jel to svoje. Kdyby byl přesnější, mohl dát gól už v první půli. „Je to škoda. Měl jsem to dát," uvědomuje si.

Po poločase se obě mužstva zklidnila. Slyšet už bylo jenom diváky, které naštval právě bývalý hráč Vsetína a Valašských Příkaz. Zatímco domácí fandové porážku těžce kousali, hosté zvítězili i ve druhém duelu a se skóre 7:0 jsou v čele divize.

„Vstup do sezony máme výborný. Dva zápasy a šest bodů. Víc nemůžeme chtít,“ ví dobře Juřica.

Slavičín každoročně patří mezi favority na vítězství ve čtvrté nejvyšší soutěži a i letos chce útočit na první místo.

„Před rokem jsme divize vyhráli, minulý rok jsme skončili druzí, i když jaro se nedohrálo. Teď chceme být zase nahoře,“ dodává.

Petr Švach
Správce Petr Švach staronového kouče uvítal