„Jsme spokojení, počasí se umoudřilo, čtyřdenní soustředění splnilo očekávání. Zázemí v Roštíně, které využívá mládež Kroměříže, bylo skvělé,“ nešetřil superlativy Jindřich Lehkoživ, kouč celku z Otrokovic, který je po podzimní části divize E s 12 body na 14. místě tabulky.

„K programu všichni přistoupili zodpovědně, využili jsme krásy i náročnost kopců Bunče i Brd, kluci si pořádně mákli, třikrát denně. Kromě výběhů jsme měli k dispozici i tělocvičnu,“ upřesnil. „Stihli jsme utužit kolektiv, opět jsme se naladili na společnou, bojovnou vlnu!“

První náročné tréninkové dávky hltala šestnáctka fotbalistů, dva se z pracovních důvodů omluvili. „Bohužel dál sčítáme ztráty. Z pracovních a studijních důvodů potvrdil rozhodnutí přerušit fotbalovou kariéru Pavel Bršlica, citelnou ztrátou je absence Pavla Tkáče, jenž kvůli operaci kotníku jarní část nestihne,“ nejvíce zřejmě bolí kouče Baťova.

„Konec na divizní úrovni ohlásil také Aleš Skyba, jenž už v létě chtěl upřednostnit kick box, kterému se intenzivně věnuje. Nyní se chce už fotbalem bavit jen na nižší výkonnostní úrovni,“ upřesnil Lehkoživ.

Vedení otrokovického celku vzhledem k citelným ztrátám posledních měsíců nezůstává chladné a začalo rozhazovat přestupová lasa. „Máme v hledáčku pár kluků, které jsme ještě na úvodní soustředění nebrali a v příštích týdnech si je otestujeme. Protože jsme v úvodní fázi hledání posil, nemohu být konkrétní, každopádně mohu prozradit, že se jedná o hráče z krajských soutěží, kteří mají chuť se poprat o místo v naší sestavě. Uvidíme, jak na tom budou výkonnostně,“ nechce dělat předčasné závěry, přičemž s vedením Baťova budou intenzivně sledovat uzavírání kádrů z vyšších soutěží.

„I kvůli zvýšení konkurence by nám pomohlo posílení všech postů, aktuálně nás ale nejvíce tíží to stoperské. Také po ztrátě Tkáče zůstala díra v útoku vedle Adama Bršlici. Suma sumárum, minimálně tři kvalitní fotbalisty bychom potřebovali,“ spočítal Lehkoživ.

Program přípravy Baťova:
19. 1. Baťov - Holešov (18)
26. 1. Baťov - Kroměříž B (18)
2. 2. Uh. Brod - Baťov (18)
9. 2. Baťov - Brumov (18)
13. 2. soupeř v jednání
23. 2. Baťov - Slušovice (18)
1. 3. Baťov - Kvasice (18)

Nadcházející měsíce přípravy Otrokovičtí stráví v kvalitním domácím zázemí, kde budou třikrát týdně zlepšovat své dovednosti. „Připraveny máme i zpestření v podobě spinningu a podobně. A co musíme zlepšit? Kromě disciplíny, kdy bylo na můj vkus na podzim hodně vyloučení, musíme zapracovat na všem! Nutno podotknout, že jsme ale ani jeden zápas nehráli ve stejném ložení a přesto defenziva celkem fungovala. Horší to bylo na opačné straně,“ upřesnil otrokovický kouč.

Do startu odvet stihnou Baťovší odehrát sedm utkání. To první již v pátek od 18 hodin doma proti rivalovi z Holešova. „S jednou výjimkou již budeme hrát každý víkend. Soupeři budou napříč soutěžemi od MSFL po kraj. O generálku se nám postará duel s Kvasicemi,“ doplnil.

Odvetnou část divize E zahájí Baťov doma se Šternberkem, pak zajíždí do Přerova. „Popravdě se ani nechci dívat, komu se postavíme. Půjdeme zápas od zápasu, musíme trpělivě sbírat každý bod. I proto, že jsme si podzimní část představovali jinak, lépe. Cílem a přáním je zachránit divizi, přičemž filozofií klubu je dál práce s vlastními odchovanci, netahat drahé hráče. Pokud budeme zdraví, cítím, že máme na udržení,“ dodal optimisticky Jindřich Lehkoživ.