„Dobré utkání s řadou šancí na obou stranách. Mimo gólů jsme ještě trefili dvakrát břevno, Brumov pak tyčku. Oproti poslednímu vzájemnému přáteláku to nyní bylo více o fotbale než o emocích,“ spokojeně konstatoval trenér TVD Petr Slončík.

Sanitka musela dojet na přípravný zápas v Otrokovicích, kde divizní Baťov podlehl Slušovicím 2:3.
Divizní Baťov přišel o další hráče, dorazila sanitka! Generálku odvolali

Domácí se dostali rychle do vedení a do přestávky padlo ještě po jedné brance na každé straně. Po změně stran dostalo v sestavě domácích prostor několik dorostenců a snad i proto účastník krajského přeboru si vytvořil několik šancí a dokázal vyrovnat. Závěr ale patřil TVD.

„Duel splnil účel, ve vyrovnaném zápase jsme proměnili své šance, po prostřídání pěti dorostenci i oni zaslouží pochvalu, jak to zvládli,“ vzkázal Slončík do kabiny domácích.

Po odchodu Viktora Rožka do Rakouska, Pavla Škubníka do Nivnice a návratu Höniga do Zlína se v sestavě Slavičíňanů objevila nová akvizice - Erik Hradil, který přišel z Rakouska. „Před časem v našem klubu už působil. Mohu s ním počítat na kraj zálohy, křídlo. Určitě je posilou,“ potvrdil Slončík, který nevyloučil další příchod nějaké posily. „Nevím, zda to klapne. Pozorně sledujeme i uzavírání kádru regionálních ligových klubů. Jsme trpěliví,“ pousmál se kouč, jenž navíc čeká na uzdravení dalších členů kádru. „Bohužel stále mimo hru jsu i dlouhodobě zranění Fiala a Malenovský. Další se snad dají dokupy,“ věří Petr Slončík.

Divizní fotbalisté Holešova (v černém).
Divizní Holešov na pátou výhru nedosáhl. Proč? Vysvětlil kouč Skácel

Další přípravné utkání odehrají Slavičané v sobotu 2. března proti Hluku v Hrádku (10).

FC TVD SLAVIČÍN – BRUMOV 4:2 (2:1)

Branky: Staněk 3, Jakubowicz z pen.

Zimní příprava Slavičína:
27. 1.: Slavičín - Slušovice 2:0
3. 2.: Slavičín - Lednické Rovné 1:7
10. 2.: Slavičín – Val. Meziříčí zrušeno
24. 2.: Slavičín - Brumov 4:2
2. 3.: Slavičín - TJ Spartak Hluk (na UT v Hrádku v 10.00)
Mistrovské utkání:
9. 3.: Slavičín - FK Nové Sady (na UT v Hrádku v 10.30)