Zatímco Slezané doma nečekaně podlehli Vsetínu, TVD doma po boji přehrál Heřmanice a ve čtyřech duelech jara nepoznal hořkost porážky a třikrát se radoval z výhry.

„Vstup do odvet nám vyšel skvěle,“ raduje se kouč Slavičína Petr Slončík.

„Zásadnější než výsledky je pro nás výkony, zapracování mladých a stabilizace. Postupem času si vše začíná sedat,“ poznamenal spokojeně.

TVD SLAVIČÍN - HEŘMANICE SLEZSKÁ 1:0 (1:0)

O osudu zápasu rozhodla 33. minuta a faul na pronikajícího Juřicu, jehož ve vyložené šanci ve velkém vápně fauloval soupeř a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Školník.

„Gólman sice trefil stranu, ale rána exekutora byla utažená k tyči,“ popsal situaci trenér domácích.

„Vedli jsme zaslouženě, v první půli jsme byli jasně lepší, fotbalovější, Slezanům téměř nic nedovolili. Škoda, že Žůrek hlavou a Juřica své další šance neproměnili,“ zalitoval Slončík.

Po změně stran soupeř prostřídal a přeskupil řady, naopak hru domácích poznamenalo zranění Horáčka.

„Třebaže náš projev byl již kostrbatější, chyběla nám mezihra, soupeřovu jednoduchou hru na dva hroty jsme kontrolovali a prokázali svou sílu,“ dodal trenér TVD.

Třebaže se Valaši vyhoupli na čelo, o postupu neuvažují. „Máme interní cíl skončit co nejvýše, více se zatím nebavíme. Máme kvalitních 16 – 17 hráčů, kteří se musí hlavně sehrát,“ dodal před víkendovým duelem na půdě Dětmarovic.

Branka: 33. Školník z pen. Rozhodčí: Částečka, 220 diváků. Slavičín: Vypušťák – Zvoníček, Kocián, Horáček (49. Elšík), Goňa (57. P. Švach), Školník, Mezírka, Kalus, Juřica, T. Švach, Žůrek (60. Kořenek).