„Jedná se o rozhodnutí, které mě rozhodně netěší, jelikož říká, že se nám něco nepovedlo,“ přiznává po čtvrteční změně u kormidla předseda klubu Ladislav Vilímek. „Vůbec to nebylo jednoduché. V týmu se však vytratila pozitivní chemie, přístup hráčů se zhoršil, což se odrazilo na výkonech na hřišti,“ vysvětlil.

Brumov po návratu do moravskoslezských soutěží se pokoušel především zachránit, po podzimu byl ale v divizi E předposlední. „Trenéři se s danou situací pokoušeli něco udělat. Mužstvo se nám ovšem nepodařilo posílit, jejich úloha tak byla ztížená. Když nemůžete nahradit pět hráčů, tak to bohužel odnese trenér. Což je tento případ,“ vysvětloval rozhodnutí.

Situace byla pro šéfa brumovské kopané o to složitější, že za dveřmi je již nový ročník divize E. „Samozřejmě vždy můžete učinit změnu dříve. Vše ovšem bylo vzhledem k současnému období a koronaviru velmi nestandardní. Zajisté nejsem příznivcem podobných řešení,“ promluvil Vilímek, který bývalým trenérům Pavlu Charvátovi a Zdeňku Žáčkovi poděkoval za odvedené služby klubu.

Ilustrační foto.
Rezerva Slavičína myslí hlavně na výchovu

Martin Kolář trénoval Brumov už před dvěma lety. „Nebylo to o tom, že bychom hledali kandidáty. Nikde netrénoval, naše prostředí ke všemu dobře zná, takže jsme se vcelku rychle domluvili,“ těšilo Vilímka.

A jaký dostane nový trenér cíl pro své angažmá? Odpověď je jednoduchá – udržet mužstvo ve čtvrté nejvyšší soutěži. „Na tom se všichni shodneme. Rád bych hrál živější fotbal, aby to směrem dopředu mělo šťávu, a abychom praktikovali aktivnější styl hry. Nejsme profesionálové, hodně kluků chodí práce a do školy. Především bych si přál, aby lidé, kteří se na nás přijdou podívat, měli ze zápasu dobrý pocit,“ nechal se slyšet staronový kouč Martin Kolář.

RADEK ŠTOHL