I proto vedení klubu během přestupového období žádné krkolomné přestupy neřeší. V týmu totiž zůstaly opory Petr Švach se Školníkem.

„Nahradit zkušenosti Elšíka ve středu zálohy a na stoperu nebude snadné, zřejmě vše vyřešíme z vlastních řad, kádr máme široký. Ano, rozhlížíme se po případné posile, na konkrétní jména je brzy a netlačíme na pilu,“ zdůraznil kouč vítěze uplynulého ročníku divize, který ale postup do MSFL odmítl. Model přípravy je téměř stejný jako loni.

„Do přípravy se zařadili někteří hráči z rezervy i dorostu, dohromady je nás asi pětadvacet. Jinak nic nepřeháníme, pracujeme průběžně, přičemž po třech týdnech volna nás nyní čekají přáteláky s rezervami Fastavu a Slovácka. Následovat bude pikantní pohárový souboj v Nevšové, soupeře pro generálku ještě řešíme,“ přiznává Slončík.

Ambice Slavičína jsou jasné – opět útok na přední pozice.

„Nemůžeme mít jiné. Po restrukturalizaci nás nyní čeká méně cestování a více derby utkání, což se bude líbit hlavně fanouškům. A jaký je úvodní los? Ten neřeším, Strání i Hodonín budeme chtít porazit, soustředit se budeme jen na svůj výkon,“ dodal Petr Slončík. 

Fotbalisté Zlína. Ilustrační foto
Zlín získal Ukrajince Azackého, na tým pak čekalo společné focení