„Domácí byli po většinu času lepším týmem a byli blíže výhře. My však bojovali do poslední vteřiny a dechu, proto jsme ubránili bezbrankovou remízu,“ konstatoval trenér nováčka z Baťova Pavel Gerych.

Na hřišti Šternberka se jiskřilo od první minuty, šance si vytvářeli především domácí. „Byl hodně náročný, soubojový zápas. Domácí nás předčili v důraze a rychlosti. Chybělo mi ve hře více kombinace, hodně se nakopávalo. Šternberk měl v prvním poločase několik slibných šancí, kdy naštěstí pro nás měli útočníci vychýlenou mušku nebo nás podržel brankář Vitásek. I díky tomu jsme se štěstím udrželi bezbrankový stav,“ pustil se do hodnocení zápasu Gerych.

Kapitán fotbalistů Zlína Václav Procházka (ve žlutém dresu) při zápase s Brnem.
Kapitán Procházka o zkratu Didiby: Netušil jsem, že to může být pokutový kop

„Po změně stran jsme se zvedli, měli jsme náznaky šancí, ale hra se často přerušovala. I kvůli několika krvavým zraněním. S blížícím se koncem opět převzali otěže zápasu domácí, vytvořili si tlak a popravdě jsme nakonec vše se štěstím ustáli. Ve světle průběhu získaný bod bereme všemi deseti,“ přiznal.

Utkání nejvíce bolelo Jiřího Sotoláře, který musel odjet ošetřit tržnou ránu do nemocnice. „Má tři stehy, ale už se vrátil k výpravě. Snad to bude dobré,“ poznamenal trenér nováčka z Otrokovic, jehož výběr čeká za týden domácí derby se Skašticemi.

Hokejoví Berani v sobotu odpoledne představili dresy na sezonu 2022/2023.
OBRAZEM: Připomínka postupu i sada na derby. Berani představili nové dresy

„Uvidíme, v jakém složení nastoupíme, protože ve Šternberku se nám zranili hned čtyři fotbalisté, trest asi nemine vyloučeného Pavla Bršlicu. Nebude snadné poskládat sestavu, ale určitě budeme bojovat,“ dodal odhodlaně

FK ŠTERNBERK - SK Baťov 0:0

Rozhodčí: Mayer, ČK: 88. Bršlica (Baťov), 390 diváků.

Divizní fotbalisté Skaštic (v zeleném) slaví čtvrtou výhru v řadě.
Skaštice slaví čtvrtou výhru v řadě. Kdo to nyní odskákal?