„Jsme rozhodně silnější, než na podzim. Příprava byla poctivá, kabina je silnější, posílilo se a nevidím jediný důvod, aby se v Brumově nadále nehrála divize,“ hlásí odhodlaně 27letý ceněný univerzál, srdcař a kapitán Brumova David Juřica, který také zažil loňský sestup do krajského přeboru.

Díky odhlášení Hulína ze svazem řízených soutěží a nezájmu Luhačovic se však administrativní cestou vrátil Brumov v létě do čtvrté nejvyšší soutěže zpátky. A nyní se opět pere o přežití.

„Brumov bojuje o záchranu, dá se říct, každý rok. Zkušení hráči tady rozhodně jsou,“ má jasno Juřica, který společně se spoluhráčem Olinem Bartozelem nakoukl i do profesionálního fotbalu.

MSFL, FC Viktoria Otrkovice, Adam Jasenský (v modro-bílém)
Kapitán Otrokovic Jasenský: Domluva s hráči černé pleti je složitá

Oba jsou už nějaký čas zpět a nyní pomáhají mateřskému klubu. Přesto i dílčí podzimní neúspěchy a devítizápasová série bez vítězství se podepsala na všech.

„V hlavách jsme to samozřejmě měli a šlo to vidět mnohokrát i na hřišti. Každopádně v posledních třech zápasech jsme si dokázali, že fotbal hrát umíme,“ vybavil si poslední zápasy se Skašticemi (3:5), posledními Všechovicemi (1:1) a Bzencem (2:2), ve kterých uhráli dvě z pěti remíz podzimu.

Na jaře navíc svěřenci trenéra Pavla Charváta ztratí výhodu domácího prostředí, kvůli rekonstrukci hřiště odehrají „domácí“ zápasy v nedalekých Valašských Kloboukách.

„Nám se doma moc nedařilo, ale samozřejmě domácí prostředí nám chybět bude, ale věřím, že se s tím popereme,“ poznamenal Juřica, který během jara dostal na paži kapitánskou pásku.

„Pozici kapitána neřeším, spíš mám zodpovědnost vůči týmu věkem. Máme tu spoustu mladých kluků,“ poznamenal Juřica.

V Brumově mají za sebou běžnou zimní přípravu.

„spousta času se strávilo v posilovně a to mi vyhovuje rozhodně víc, jako běhat sprinty,“ rozesmál se Juřica. 

Petr Švach (v modrém)
Spolupráce s bratrem? Do práce mu nemluvím, tvrdí slavičínský Petr Švach

ELSEREMO BRUMOV

Brankáři: Tomáš Pjajko, Radek Smolík.

Obránci: Tomáš Kolouch, Marek Chovanec, Marek Beňo, Jaroslav Mokrička, Lukáš Chovančík, Matěj Kubiš, René Zuzeňák.

Záložníci: David Juřica, David Kocourek, Martin Zvoníček, David Šenkeřík, Lukáš Křivánek, Petr Vlček, Josef Kolínek, Andrii Dmukhovskyi.

Útočníci: Olin Bartozel, Marek Novák, Jaroslav Bůbela.

Příchody: René Zuzeňák (Vsetín), Andrii Dmukhovskyi (Ukrajina), David Šenkeřík (Slovácko).

Odchody: Pavel Vaculík, Tomáš Vaculík (Štítná), Patrik Štrbák (návrat na Slovensko).