„Jsou na tom podobně. Pan Matuška si asi převzal nějaké tréninkové věci od Hubníka. Je to stará škola, je přísnější, takže apeloval na fyzické i herní věci. Fyzičku považuje za základ fotbalu,“ poznamenal kapitán Viktorie Adam Jasenský na adresu protřelého trenéra, který kdysi dělal v Sigmě Olomouc asistenta i legendárnímu kouči Karlu Brücknerovi.

Sedmdesátiletý stratég klade důraz na fyzickou vyspělost a připravenost, což hráči poznali už za působení Michala Hubníka „Už jsme ho znali z předchozího půlroku, takže jsme čekali, že něco takového přijde. Byli jsme fyzicky připravení už před přípravou,“ tvrdí Jasenský.

Někdejší trenér Hodonína, Dukly Praha, Slušovic, Přerova, Jihlavy, či reprezentace Dubaje do 20 let naplánoval hráčům galeje.

„Příprava byla náročná, hodně se běhalo. Ze začátku jsme se nepotkávali s balonem a běhali kilometry na oválu a na umělce. To bylo fyzické, následně se do toho dával i balon, herní i taktické věci,“ přiblížil 27letý kreativní záložník, který je ve Viktorii už pět sezon.

Cíl Viktorie, která má na poslední sestupující týmy pětibodový náskok, je jasný.

„Hlavní cíl je se zachránit. Bude to hodně těžké, protože je tam více mančaftů pohromadě. Rozdíly jsou jen pár bodů, bude to o bojovnosti. Budou důležité souboje s týmy kolem nás,“ tuší Jasenský tuhou jarní šichtu.

Pomoci Viktorii mají i tradiční zahraniční posily – hráči černé pleti zkoušejí štěstí ve Viktorii poslední sezony pravidelně.

V zimě jich bylo na zkoušce pět, podle posledních zpráv do uzávěrky vydání byli v týmu tři.

„Jejich mentalita je jiná, komunikace mezi námi je složitější. Někteří ani neumí anglicky. Pro nás je komunikace největší problém. Jinak fotbalově jsou na tom slušně, takže se snad předvedou i v soutěži,“ popisuje Jasenský, který byl sám na odchodu.

Zajímala se o něj konkurenční Kroměříž, nakonec však povede Viktorii za záchranou.

„Nedohodli jsme se kvůli mým nějakým zdravotním problémům. Řešil jsem jen je, nic jiného. V Otrokovicích mi skončila smlouva, ale ještě půl rok zůstanu,“ poznamenal Jasenský.

VIKTORIA OTROKOVICE

Brankaři: Juraj Semanko, Tomáš Hrnčiřík.

Obránci: Jakub Červenka, Filip Markovič, Matěj Fiala, Michal Malý, Tomáš Dekleva, Aka Sinan, Marek Hába.

Záložníci: Adam Jasenký, Kone Souleymane, Adam Bahounek, Vybíral Martin, Vychodil Lukáš, Vašulka Martin.

Útočníci: Tomáš Mlýnek, Eyoka Enik, Michal Minář.

Realizační tým: Trenér: Dan Matuška. Vedoucí: Libor Hrnčiřík. Fyzioterapeut: Klára Hynčicová.

Přišli: Eyoka Enyk- Kongo, Aka Sinan a Kone Souleymane (Vyškov), Vychodil Lukáš (Olomouc), Marek Hába (z dorostu), v jednání hráč z Prostějova.

Odešli: Vavřík (Petřkovice), Minx (Blansko), Koňařík a Mozol (Frýdek - Místek).