„Musíme si některé věci vyříkat a na závěr sezony změnit styl hry,“ uvědomuje si vážnost situace trenér šestého celku skupiny E.

Fotbalisté Baťova padli v Kozlovicích i nyní v Bzenci.
Ostudný debakl divizních fotbalistů Baťova. Trenére, jak se zachránit?

Se svými svěřenci se na sobotní duel takticky maximálně připravili. „Věděli jsme o vsetínských přednostech a našich současných nedostatcích. I proto jsme změnili náš projev, trošku jsme se zatáhli, hráli z bloku a chtěli nechat tvořit domácí. I proto první půle byla hodně o taktice než pěkné kopané,“ pustil se do hodnocení víkendového duelu Slončík.

I tak ale vedení získal favorit. „K vidění byly spíše náznaky šancí, ovšem my udělali nějaké chyby. Poprvé jsme pykali, kdy jsme nepokryli centr do vápna, podruhé jsme před přestávkou stoperem špatně rozehráli a nabídnutý brejk domácí opět využili. Zde se asi duel zlomil,“ připustil Slončík.

Fotbalisty Skaštic (ve žlutém) ve 24. kole porážka v Rýmařově hodně bolela. Boj o záchranu ale nevzdávají.
Klíčový duel divizní Skaštice nezvládly. Proč? A jak z toho podle trenérů ven?

Navíc hosty postihly další zdravotní patálie. „Ze zdravotních důvodů jsem musel střídat Vincoura a Martina Goňu. Uvidíme, jak jsou jejich zranění vážná,“ krčí rameny trenér

„Druhý poločas jsme nezvládli, třebaže se kluci snažili. Domácí prostřídali kvalitou a využili naší otevřenější hry a výsledkově zvýraznili svou převahu, naopak my se chovali naivně,“ vidí Slončík hlavní důvody vysoké porážky.

Zdroj: Břenek Martin

Moc dobře ví, že pro zbytek sezony bude muset udělat řadu změn, aby se jeho tým vyvaroval poslední blamáži. „Celé jaro se trápíme, chybí nám kvalitní konstruktivní hráč, se kterým bychom mohli opět hrát otevřeně a na brejky,“ přiznává trenér TVD. „Musíme si nyní řadu věcí vyříkat. Dál chceme hrát fotbal, ale musíme být preciznější a hlavně chytřejší!“ zdůraznil Petr Slončík.

VSETÍN – SLAVIČÍN 5:0 (2:0)

Branky: 37. Mlýnek, 45. Zbranek, 49. Dulík, 67. Strachoň, 78. Stuchlík. Rozhodčí: Marek – Bodeček, Haminger. Diváci: 170.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...