„Velmi rád bych si zde zahrál. I proto jsem sám na přelomu kalendářního roku přes Adama Bršlicu vzkázal trenérovi a vedení klubu, že bych měl zájem za Baťov hrát. Vřelá reakce a zájem jsou oboustranné, proto věřím, že dojde k dohodě a budu moci týmu pomoci,“ je odhodlaný 23letý fotbalista, jenž naposledy celý zápas v dresu Myjavy odehrál na začátku listopadu v Trenčíně (0:5).

Kdy jste se dozvěděl, že s vámi slovenský klub již nepočítá?

Na začátku zimní přípravy, tedy v závěru roku. Trenér Myjavy usoudil, že se již nevejdu do kádru. Vyřadil mě i proto, že na dojíždění je prý mé působení v klubu zbytečné. Proto jsem se rozhodl pro návrat domů do Otrokovic a kombinaci fotbalu s prací.

Jaká byla vaše zkušenost se slovenskou kopanou?

Dobrá. Popravdě jsem myslel, že úroveň slovenské druhé ligy bude nižší, než třetí v Česku. Ale za mě je to spíše srovnatelné a více techničtější.

Sobotní přípravu s Luhačovicemi jste prohráli. Proč?

Byl to první zápas s kluky, teprve se poznáváme. V prvním poločase ještě náš výkon snesl nějaké přísnější měřítko, ve druhém jsme ale už tahali nohy. Snad si to sedne.

Sledoval jste i v zahraničí výkony a výsledky Baťova?

Ano, po celou dobu jsem je pečlivě pozoroval. Když to jen trochu šlo, jako divák jsme chodil na jeho zápasy. Hrají pěkný, kombinační fotbal a věřím, že v tom budou stejně pokračovat i na jaře. Určitě je v v silách Baťova udržet se v popředí divizní tabulky a do budoucna pomýšlet i na třetí ligu!

Jak složité bude se v Otrokovicích prosadit?

Přicházím z vyšší soutěže, proto věřím, že se prosadím. Popravdě si myslím na základní sestavu, přišel jsem, abych zde pravidelně hrál.

Je Baťov pro vás přestupní stanice? Myslíte na další, profesionální angažmá?

Uvidíme. Momentálně nejsme rozhodnutý. Nyní se chci fotbalově spravit chuť, minimálně půl sezony zde odehrát a pak se uvidí. Všechny možnosti jsou otevřené.

Jak se dá na této divizní úrovni kombinovat práce a fotbal?

Na této úrovni úplně v pohodě. Navíc má práce je spojená se sezením za počítačem, dělám manažera prodeje.

Jste zlínským odchovancem. Co říkáte na výkony a výsledky prvoligového Trinity? Pomůže ševcům nový zkušený trenér Pavel Vrba?

Třebaže je hodně zkušený, čeká jej ve Zlíně ohromný kus práce. Boj o záchranu bude hodně těžký, ale věřím, že to dobře dopadne. Byla by škoda o nejvyšší soutěž na Zlínsku přijít.