I přes komplikaci v podobě vyloučení Salajky po hodině hry TVD zápas kontrolovalo. „Zkušenost a kvalita byly na naší straně. Soupeř nastoupil s mladými kluky, ročníky 2000. Někteří byli šikovní, ale i přesto jsme vyhráli zaslouženě,“ cítil po zápase kouč Valachů.

„Malou komplikací byl gól do šatny a vyloučení po změně stran. Soupeř poté přitlačil, ale my rozhodli v závěrečné čtvrthodině góly z brejků,“ doplnil.

V rámci akce Kanonýři v Kroměříži se v sobotu odpoledne na stadionu Jožky Silného představila řada fotbalových osobností. Snímky z utkání starých gard Hanácké Slavie Kroměříž a Bohemians Praha (v želeném).
PODÍVEJTE SE. Kanonýři v Kroměříži. Fotbalovou exhibici vyhráli Slováci

Slavičín i přese všechny problémy a komplikace bere 9. místo. „Náš cíl by vyšší. Sezona byla divoká nejen pro nás, všichni se s ní prali. Museli jsme zvládnout docela velkou absenci, problémy jsme měli hlavně v obraně, připravila nás o body,“ označil za klíčové Slončík.

Zkušený trenér bude u týmu pokračovat i v další sezoně. S jakým týmem ale není jasné. „Pracujeme na posílení i proto, že někteří budou končit. Kádr musíme doplnit, ovšem osa týmu zůstane. Uvidíme, co se podaří zrealizovat, kdo opravdu končí,“ krčí smířlivě rameny trenér TVD Petr Slončík, s tím, že opět s týmem v přípravě potká 7. července.

SLAVIČÍN - HFK OLOMOUC 4:1 (2:1)

Branky: 41. a 74. Zvoníček, 32. Jakubowicz, 90. Žůrek - 45. Nováček. Rozhodčí: Malimánek, ČK: 62. Salajka (TVD), 121 diváků.